Nie wiem  jak Ty, ale ja odnoszę wrażenie, że w dzisiejszych czasach trzeba być „robotem wielozadaniowym”. Takie cechy jak zaradność, samodzielność, wielozadaniowość stały się jakby wymogiem w dzisiejszym świecie. Wszyscy teraz pragnął sukcesu, pieniędzy, władzy i wywierają co raz to większą presję na innych. Co za tym idzie? Co raz więcej problemów i wyzwań.

 

Wyzwania i Problemy

Jeżeli jesteś ambitną osobą i obrałeś kierunek samorozwoju to na pewno stawiasz sobie co raz to wyższe cele. Wymagasz od siebie z każdym dniem więcej i testujesz siebie na każdym kroku. Słowo „wyzwanie” też nie robi na Tobie większego wrażenia i chętnie sprawdzasz swoje możliwości, żeby osiągnąć kolejny sukces, albo swój zamierzony cel mniejszy lub większy.

 

Jeżeli natomiast napotkasz na swojej drodze jakiś problem to na pewno w takiej sytuacji chcesz go za wszelką cenę rozwiązać sam. Zgadza się? Pewnie nie dopuszczasz też myśli, że lepiej i szybciej pozbyłbyś się problemu za pomocą czyjegoś wsparcia. Ambicja, upór, honor blokują Cię często w prośbach o  wsparcie, czy pomoc innych osób. Takie podejście nie zawsze załatwi sprawę i na pewno blokuje racjonalne podejście do sytuacji. Moja dobra rada – czasem daj sobie pomóc, bo to na pewno odblokuje postęp w rozwiązaniu ciężkiego problemu.

 

Przymusowy Sukces

Nie wiem jak Ty, ale ja zauważyłem, że kilka ostatnich lat to wręcz „ parcie na sukces”. W towarzystwie czy branżach, których się obracam realizowanie swoich celów, planów jest już czymś normalnym. Nie wiem czy to trend, czy po prostu ambicje ludzi, ale nie znam osoby, która by z czymś nie walczyła. Efekt takiego sporu nie zawsze będzie taki jakbyś chciał. Często jest tak, że zamiast brnąć do przodu cofasz się, bo tylko się wymijasz z trudnościami. Blokada w dążeniu do sukcesu jest czymś normalnym i wiele takich trudności przed Tobą. Zamiast marnować energię na boksowanie się z problemem, spróbuj znaleźć kogoś kto wskaże Ci wyjście z trudnej sytuacji. Wtedy na pewno znajdziesz jakieś rozwiązanie, albo przynajmniej mały skrót w drodze do sukcesu.

 

Jeżeli natomiast wybierzesz „walkę z wiatrakami” to tylko sobie tym zaszkodzisz. Chęć samodzielnej wygranej pozbawi Cię czasu i energii. Na pewno też odbije się to na Twoim życiu osobistym, bo problem będzie Ci cały czas siedział w głowie. Będziesz myślał tylko o tym jak go rozwiązać, a tak naprawdę skończysz kręcąc się dookoła.  Często dopiero porada specjalisty, eksperta naświetla nowy plan lub częściowe rozwiązanie. Z czasem wszystko staje się łatwiejsze, bardziej oczywiste. Może rozwiązanie było na wyciągnięcie ręki?

 

Kiedy już trafisz na jakąś zaporę to nie bój się zasięgnąć porady specjalisty. Szukanie rozwiązania na własną rękę może przysporzyć problemów. Nie twierdzę jednak, że się nie da, tylko jakim kosztem? Wiem jedno, daj sobie pomóc jak nie widzisz wyjścia z ciemnego tunelu.