Myśleliście, że się nie doczekacie? No przecież Michaś nie mógłby pominąć takiego tematu jakim jest HYIP. Ostatnio kilka miesięcy facebook aż huczy od platform tego typu więc postanowiłem o tym napisać. Dokładniej – wyrazić swoją, obiektywną opinię na ten temat. Chociaż nie jestem zwolennikiem tego typu „inwestycji”, ale przecież ludzie inwestują tam pieniądze i to nie małe więc jest to inwestycja. To nie będzie przydługi wpis, ale za to mocno treściwy i myślę, że trochę będzie można się tutaj dowiedzieć.

 

HYIP wszędzie HYIP

Dlaczego taka fala zalała całą branżę marketingową hasłem„HYIP”. Moim osobistym i bardzo skromnym zdaniem jest to spowodowane w dużej mierze łatwością polecania tego typu biznesu oraz bardzo dużym zarobkiem w krótkim czasie. Ludzie, którzy mieli problem z budowaniem struktur tutaj mają łatwiej ponieważ nawet i małym kapitałem mogą coś ugrać.

Oczywiście jest to bardziej zabawa niż stabilny dochód ( ja osobiście nie chciałbym bazować tylko na HYIP i utrzymywać z tego rodziny). Mimo wszystko tutaj też da się zarobić i to nie mało. Zdziwiło mnie również to, że ludzie, którzy nie mieli efektów w mlm czy revshare w HYIP nagle zaczęli zarabiać i to nawet nie małe kwoty ( z budowania grupy). Zacząłem się zastanawiać jak to możliwe i w sumie to nie doszedłem do żadnego konkretnego źródła. Mogę tu tylko spekulować, że ludzie są zbyt pazerni albo leniwi lub po prostu nie mają na siebie pomysłu. Z całym szacunkiem do branży nikomu tutaj nie ubliżam bo jestem typem człowieka, który jest takiego zdania „zawsze gdzie tylko da się zarobić – zarabiaj”. Jestem też zdania, ze nie wszystko jest dla wszystkich i może rozumiem tutaj ludzi, którzy chcą zarobić, ale nie rozumiem ludzi, którzy wprowadzają w takie biznesy inne osoby.

 

Co Wpłynęło na Taką Pompę w Branży?

Zazwyczaj takie rzeczy dzieją się w momencie kiedy jakiś projekt okaże się wyjątkowy albo na prawdę zaskakująco długoterminowy. Tutaj również zaczęło się od pewnego projektu, a był/jest nim SKYLLEX. Nie powiem – mnie też mocno zaskoczył. Mimo wszystko część osób nazwie to głupotą, a część może nie, ale nie polecam nawet tego. Dlaczego? Z prostej przyczyny nie chcę być kojarzony z takimi projektami oraz chcę budować relacje. Zależy mi tylko i wyłącznie na długich relacjach z osobami, które ze mną współpracują.

HYIP takie relacje trochę blokuje z kilku względów, ale dzisiaj nie o tym. Jak już pisałem zaczęło się od Skyllexa, a co było dalej ? Właśnie nic nie było bo SKYLLEX działa do dziś dnia i wypłaca.  Następnie weszły kolejne projekty, a ostatnio wychodzą tak szybko jak szybko padają. Rozumiem też, że można promować to „świadomym” ludziom, ale jak nie zarobią to co wtedy? Sumienie Cię nie ruszy?  Ciekawi mnie też z drugiej strony kiedy się skończy ta fala, a tak szczerze myślę, że chyba w momencie SKYLLEXA. Mogę się też mylić bo dużo osób tutaj zarobiło dobre pieniądze, ale teraz kwestia tego czy się taki projekt inny kiedyś pojawi? Czas pokaże mnie na pewno w tym nie będzie „publicznie”. Sam może wrzucę co nie co na przemiał, ale na pewno nie polecę dalej.

 

Krótko na Koniec

Kończąc ten krótki wpis chciałem jeszcze raz napisać, że nie ubliżam nikomu na siłę i nie wrzucam hejtu. Jedynie wyraziłem moją opinię myślę, że obiektywną na temat HYIP. jak pisałem wyżej, ja osobiście nigdy nie polecę nikomu takiego projektu – może to durne zasady, ale nie potrzebuję tego robić. Wystarczy mi w zupełności to co mam już teraz. Dzieci mają co jeść, żyję na dobrym poziomie, spędzam całe dnie z rodziną. Czego chcieć więcej?

 

Dzięki za dotrwanie do końca ! Jeżeli podobał Ci się ten wpis to wiesz co z nim zrobić 🙂