Nadszedł czas na to, aby się podzielić z wami fajnym narzędziem do optymalizacji grafiki na blogu czy stronie internetowej. Kraken.io to moim zdaniem jedno z lepszych i prostszych narzędzi to optymalizacji grafiki na stronie. Dlaczego to jest takie ważne? Wiąże się z tym kilka czynników, ale najważniejszy to szybkość ładowania strony. Nikt chyba nie chce żeby jego strona ładowała się 30 sekund albo nawet i 15 sekund. Zanim strona się załaduje to w dzisiejszych czasach pośpiechu osoba, która znajdzie się na blogu lub stronie szybko zwątpi i zwyczajnie ucieknie z Twojej strony.

 

Co to jest Kraken.io

W skrócie jest to narzędzie do optymalizacji grafiki na Twoją stronę. W prosty sposób możesz kilkoma kliknięciami przyciąć czy zmniejszyć wagę grafiki, którą chcesz umieścić na stronie. Dlaczego powinieneś to robić już wyjaśniłem wyżej. Im więcej grafik i syfu na stronie tym wolniej będzie się ładowała. Algorytm google od jakiegoś czasu również kładzie nacisk na szybkość ładowania się strony. Powinieneś/aś zarówno optymalizować grafiki oraz wyłączać niepotrzebne wtyczki. O tym jak zoptymalizować witrynę pod kątem szybkości ładowania też napiszę na blogu. Nie będę się tutaj rozpisywał ponieważ już napisałem szczegółowy artykuł na temat optymalizacji grafiki.

 

Artykuł, o którym mowa w tym wpisie znajdziecie na blogu Akademii Milionerów,  z którą jak wiecie współpracuję i współtworzę z innymi osobami działającymi w ramach Akademii.