Marketing Online - Po Trupach Do Celu

Marketing Online – Po Trupach Do Celu

Siemanko 🙂 Wczoraj rozmawiałem z jednym kolegą, którego zresztą poznałem przez internet, a po rocznej znajomości przekonał się do tego co robię od kilku lat.  Ten znajomy, do którego nawiązuje w tym wpisie mimo braku większych efektów dalej ciśnie w marketingu. Dlaczego? Bo głęboko wierzy w to, że kiedyś będzie mógł się z tego utrzymać albo przynajmniej coś odłożyć na co sobie nie może pozwolić teraz. Dobra, ale nie o tym miałem dzisiaj pisać – tak to jest jak się nie można skupić bo w kółko biega wszędzie w domu mały szkrab. Miałem Tobie dzisiaj przedstawić mój punkt widzenia na temat zagadnienia „po trupach do celu”. W naszej rozmowie padły właśnie takie słowa ” Michał dlaczego w internecie każdy za wszelką cenę idzie po trupach do celu”. Oczywiście to nie prawda, ale zaraz przejdę dalej do tematu…

 

Po Trupach do Celu ? Wszyscy?

Trzeba pamiętać o tym, że w żadnej, ale to w żadnej branży nie ma 100% ludzi pazernych czy takich, którzy chcą się wzbogacić czyimś kosztem. Owszem jest dużo osób, które robią różne wałki i żerują na ludziach. Powiem więcej – jest ich nawet sporo w branży marketingu, ale niektórzy bardzo dobrze się kryją z pewnymi rzeczami. Różnica jest natomiast taka, że nie wiedzą iż prędzej czy później wyjdzie na jaw cała prawda, a wtedy takie osoby pożegnają się z całą branżą. Czas zweryfikuje ich działania, a ludzie zweryfikują postawę takich osób.

Branża marketingu online wcale nie jest taka prosta jakby się wydawało i sam poznałem wady i zalety tej branży. Moim zdaniem wad jest mniej, ale zdania są w tym temacie podzielone. Wszędzie przewijają się różne teksty takie jak: nie bądź głupcem nie pracuj dla kogoś, zarabiaj w domu nic nie robiąc, 2000 w tydzień, 5 tysięcy w tydzień no i na końcu 20 tysięcy w miesiąc. Do tego dochodzą też działania osób, które na początku robią pozory, że wiedzą jak się to robi, wiedzą z czym się to je…

Tylko czy aby na pewno ? Oczywiście, że nie i kiedy już zgarnął prowizje z Twojego depozytu to kontakt się urwie. Nie koniecznie będą to osoby, które zaczynają bo dużo osób, które na pozór grają profesjonalistów również tak robi. Skąd to wiem – ponieważ te osoby, które są w tym przypadku zwierzyną, ofiarami takich osób zwyczajnie się do mnie odzywają i proszą o pomoc. Nie wiem dlaczego Ci ” Liderzy” nie poświęcają im czasu, ale żeby nie pokazać, wysłać instrukcji z pierwszymi krokami czy jakiejś prezentacji biznesowej. Cokolwiek by to nie było, ale kontakt musi być. Dlatego „po trupach do celu” nabiera tu faktycznie znaczenia.

 

Jak z Tym Walczyć?

Na pytanie ” dlaczego tak dużo osób idzie po trupach do celu” nie da się do końca odpowiedzieć bo trzeba by się było wcielić w takich liderów. Moim zdaniem wynika to z niezaradności albo pazerności bo gdyby potrafili inaczej to by to robili inaczej. Natomiast drugą kwestią jest jak unikać takich ludzi? Skąd masz wiedzieć, że to ten człowiek? Po pierwsze na pewno staraj się weryfikować takich ludzi. Ja już o tym gdzieś pisałem na blogu z tego co kojarzę albo mi się przyśniło.

Powtórzę jeszcze raz – sprawdzaj social media, od kiedy ktoś się zajmuje marketingiem, co robił wcześniej, co robi teraz, jak się zachowuje, czy pokazuje swoje życie. Następnie wpisuj takich ludzi w google i czytaj co, kto, gdzie, z kim. Zerknij na to czy mają swoje strony i od kiedy są aktywni na tych blogach, stronach. Po prostu sprawdź od A do Z, a jeszcze najlepiej poszukaj, popytaj ludzi o opinię na temat takich liderów.

 

Pamiętaj !! Nie śpiesz się z decyzjami i nie deponuj w biznes dużych kwot na początku. Dopiero jak zweryfikujesz osobę, która Cię prowadzi będziesz mógł podjąć dalsze kroki.

 

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy to zostaw komentarz lub udostępnij go w mediach społecznościowych. Będzie to dla mnie znak, że idę w dobrym kierunku oraz motywacja do dalszej pracy.

 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz