Mentalność - Zacznij od Tego

Mentalność – Zacznij od Tego

Często się czyta czy słucha o tym od czego zacząć marketing online. Jedni mówią o budowaniu marki jako priorytet i to jest prawda, ale warto też zacząć od samego początku. Mentalność jest dość kluczowym słowem nie tylko w marketingu online, ale i w jakimkolwiek biznesie.

 

Mentalność – Dlaczego to Takie Ważne?

Moim osobistym zdaniem i nie musisz się z tym zgadzać mentalność jest najważniejsza ponieważ nie da się od tak rzucić wszystkiego i zająć się marketingiem czy własnym biznesem. Proces ten ma swoje podłoże w głowie i postaram Ci wyjaśnić co mam na myśli. Jak zwykle lubię przykłady z życia wzięte więc czytaj część z mojego życia. Nie jest to tajemnicą, że przed tym zanim zacząłem swoje pierwsze kroki w marketingu to pracowałem fizycznie.

Często była to praca na wyjeździe czy do późnych godzin na wysokich obrotach. Nawet jak już stawiałem swoje kroki w branży online to i tak musiałem skądś brać pieniądze na chleb. Głupotą byłoby rzucić wszystko i nagle strugać eksperta w branży network marketingu. Zacząłem więc stopniowo uczyć się o wszystkim po nocach. Spałem jakieś 4-5 godzin z tym, że te 5 godzin rzadziej. Głęboko wierzyłem, że mi się uda i wiesz co? Miałem racje! Warto było cisnąć po nocach i dążyć do swojego celu. Zmierzam do tego, że na samym początku musisz przestać myśleć jak pracownik. No, ale żeby to zrobić potrzebujesz czasu. Nie da się tak od razu rzucić pracy bo będziesz zarabiał w necie. Chyba tylko debil by tak zrobił albo człowiek na prawdę bardzo odważny, który głęboko wierzy w swój sukces z tym, że musi mieć jakieś pieniądze na życie.

Myśl Inaczej !

Jak sobie wyobrażasz prowadzenie biznesu myśląc jak etatowy pracownik? Głowa ma tu kluczowe znaczenie bo przecież jeżeli pracujesz przez internet to w pewnym stopniu jesteś odpowiedzialny tak jakby za swoją firmę. Przecież masz „pracowników” czyli osoby, które uczysz i poświęcasz im czas, a tym samym jesteś ich przyjacielem. Chcąc nie chcąc zarządzasz ludźmi i masz tak jakby swoją firmę, o którą musisz się troszczyć. Tak samo jest w przypadku prowadzenia swojej działalności, to Ty martwisz się o wypłaty dla pracowników. Również martwisz się o to czy wystarczy Ci na zapłacenie rachunków, zusów i tych innych pierdół, które wyciągają masę kasy z Twojego portfela.

Dlatego najważniejsze jest ułożenie mentalne i zmiana podejścia do życia i ludzi. Pamiętaj o tym, że im lepiej szkolisz ludzi oraz im bardziej się o nich troszczysz i im pomagasz tym lepiej na tym wyjdziesz. Uważaj natomiast żeby nie wyręczać ich we wszystkim bo musisz wydobyć z nich samodzielność i kreatywność.

 

Jak Zmienić Myślenie

Myślę, że tutaj warto trochę poczytać pooglądać i być może pojeździć na szkolenia z tego zakresu – o ile Cię na nie stać. Jeżeli masz pieniądze, które możesz poświęcić na szkolenia to polecam. Możesz także poczytać różne ciekawe książki osób, które już mają to za sobą i wiedzą jak zmienić podejście oraz mentalność.

Jedną z takich książek, którą gorąco polecam jest T. Harv Eker – Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie. Przeczytaj tą książkę i jeżeli jesteś gotowy/a na zmianę w swoim życiu to na pewno ta książka Tobie pomoże. Jest masa książek rozwojowych i biograficznych, które pomogą Ci rozwinąć skrzydła. Można także posłuchać różnych nagrań, które są dostępne w necie np. Mateusz Grzesiak czy Michał Wawrzyniak. Nie tylko dadzą Ci zastrzyk wiedzy, ale również dużo motywacji do dalszej pracy. Pamiętaj też o tym z jakimi ludźmi przebywasz. Nie każę Ci tu skreślać swoich znajomości czy coś tylko zacznij wsiąkać w środowisko biznesowe, rozwojowe.

 

Podsumowanie

Krótkie podsumowanie tego co napisałem. Zmieniaj myślenie od pierwszych dni, w których postanowiłeś, że zostaniesz przedsiębiorcą. Czytaj książki ludzi, którzy już mają tą drogę za sobą. Słuchaj, oglądaj osoby, które wiedzą więcej na ten temat niż Ty. Jeżeli masz taką możliwość to jeździj na różne szkolenia z zakresu biznesu czy rozwoju. Mentalność to klucz do sukcesu i jeżeli ułożysz już swoją głowę to zacznij budować swoją markę i wiarygodność.

 

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy to zostaw komentarz lub udostępnij go w mediach społecznościowych. Będzie to dla mnie znak, że idę w dobrym kierunku oraz motywacja do dalszej pracy.

 

 

5 komentarzy

 • Chociaż moja wiara aż tak duza nie jest że nawet złotowke w sieci zarobię .Moze otaczam się toksycznymi ludzmi którzy mówią że nie da sie przez siec zarobić i dołują .Zobaczymy póki co mam mnóstwo stron o bitcoinach youtube prezesa niezlego speca w tym temacie i zobaczymy chociaż prezes w jednym z programów mówił aby unkiac Revshare bo to jeden wielki syf.

    • Trenerów osobistych słuchałem masę między innymi wywaliłem kilku jak tego z 90 dni z Tajlandii za wpierdzielanie się do polityki na wykładach w kwestii PRL . Facet miał roczek jak PRL upadał a gra wielkiego speca w tej kwestii . Nie ma co mieszać do tego polityki . PRL jaki był taki był ale przemysłu nie rozjebał i nie zrobił w latach 90 bezrobocia na poziomie 30% . Podobnie wywaliłem Beatę Pawlikowską za mieszanie się do polityki .
     dzieki za polecenie tej ksiązki .Poczytam bo na nią wczesniej nie wpadłem .
     Trzymaj się .

 • Szacunek dla ciebie ziomalu z Zamościa .Może mi się tez uda .Tak coś czuję że duzo masz wizyt zaliczonych u trenerów osobistych .Szacunek dla ciebie .

Dodaj komentarz