sprzedajesz-siebie-czy-biznes

Sprzedajesz Siebie czy Biznes?

Natchnęło mnie właśnie przed chwilą do napisania tego krótkiego wpisu i od razu wpadł mi do głowy taki tekst „Sprzedajesz Siebie czy Biznes”. Chodzi o to, że trafiłem na kilka maili odnośnie według mnie złego nawyku, albo złej nauki. Nie wiem kto kładzie tym ludziom do głowy takie „podstawy”, ale moim zdaniem to nie powinno mieć miejsca, bo to jest po prostu okłamywanie ludzi.

 

Sprzedajesz Siebie czy Biznes – Ukryta Ściema?

Większość firm oraz szkoleń wpiera nam to, że cudowne produkty są dla wszystkich,  bo przecież każdy używa telefonu komórkowego, sprząta w domu, robi pranie, myje się, używa perfum, pije kawę czy herbatę. Skoro tego każdy używa, jest to dla każdego i są wszystkim potrzebne to dlaczego 97,98% ludzi na tym nie zarabia? Wiecie już o czym piszę ? Na pewno, a jak nie to czytajcie dalej .

Bardzo lubię ludzi, którzy zawsze mają rację, a szczególnie tych, którzy coś wpierają, a sami nie nadają się do biznesu. Dzieje się tak właśnie wtedy , kiedy ktoś nie potrafi samodzielnie myśleć i brnie ślepo w sekty, albo pseudo liderów.

 

Twoim Klientem Jest Każdy

Dajmy na to, że Twoim klientem jest każdy człowiek na tym globie. Masz cudowną kawę w dobrej cenie, ale czy każdy pije taką samą kawę? Czy kilka, kilkanaście lat przyzwyczajeń są nic nie warte i od tak wszyscy kupią od Ciebie cudowną kawę? Myślę, że nie, więc czy produkt jest dla wszystkich? Produkt jest dla dobrze dobranej grupy docelowej i nikt mi nie wmówi, że każdy produkt jest dla każdego.

 

Obrót w Firmie

Każdy klient, dystrybutor robi obrót dla firmy z którą współpracuje i czy jest to 100zł czy 300zł to w tej chwili nie ma znaczenia. W grę wchodzą setki tysięcy ludzi na świecie więc dla firmy są to naprawdę grube miliony, a Ty zarabiasz miliony? czy raczej próbujesz „coś sprzedać, bo to jest dla wszystkich”?  Teraz powiedz mi, jaki obrót musisz mieć Ty indywidualnie, żeby z tego utrzymać rodzinę? No dobra, teraz pewnie powiesz ej… ale ja wprowadzam swoich partnerów i oni też robią obrót, a ja dostaję % od tego obrotu. Super, bardzo mnie to cieszy, ale ilu musisz wprowadzić żebyś utrzymał rodzinę na godnym poziomie?

 

Pamiętajcie na przyszłość, coś takiego jak idealny produkt nie istnieje. Wszystko zależy od Twojej grupy docelowej, jeżeli będziesz chciał wcisnąć każdemu wszystko to daleko nie zajedziesz. Uważaj na ludzi, którzy chcą Ci wmówić swoje brednie typu „ ten biznes jest dla każdego, tu każdy zarabia, te produkty same się sprzedają”. Dużo zależy od tego z jakimi ludźmi zaczniesz współpracę. Pamiętaj, że to nie firmę promujesz ani cudowny produkt dla każdego. Ręczysz za wszystko swoją osobą i to Tobie ludzie muszą zaufać, a nie firmie.

 

Dodaj komentarz