Zarabianie przez internet coraz bardziej popularne? Już od jakiegoś czasu coraz większą popularność zyskuje zarabianie pieniędzy w Internecie. Nie jestem tym zdziwiony, ponieważ taka forma zarobku już od dawna jest znana na zachodzie. Popularność tej formy zarobku ciągle rośnie i nawet w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest dużo opinii na temat zarabiania w Internecie, pozytywnych, jak i negatywnych. Rośnie również ilość stron tworzonych z myślą o marketingu sieciowym, internetowym.

Od czego zacząć?

Osoba, która chce zacząć przygodę z marketingiem na początku powinna założyć stronę internetową czy bloga, za pośrednictwem których będzie przyciągała innych ludzi zainteresowanych zarabianiem w Internecie. Dla wielu osób jest to trudne, a nawet bardzo trudne do zrobienia, bo przecież jak ktoś kto nigdy nie zajmował się takimi rzeczami może nagle zacząć tworzyć strony internetowe? Nic bardziej mylnego – „chcieć znaczy móc”.  Istnieją darmowe systemy, takie jak Word Press czy Joomla oraz masę poradników w Internecie. Dla przykładu jeszcze parę miesięcy temu nie miałem pojęcia o blogach, stronach internetowych. Metodą prób i błędów, po wielu dniach spędzonych przy komputerze i chwilach zwątpienia, zaczęło mi coś wychodzić.  Zarabianie w internecie proponuję zacząć od budowania wiedzy, jak i kontaktów.  Bez tego nie ma możliwości o jakimkolwiek sukcesie online.

Co sprzedawać? Na czym zarabiać?

Kiedy już posiadamy stronę internetową czy bloga, pora znaleźć jakiś sposób na zarobienie pieniędzy w sieci. Jednym z nich może być prowadzenie bloga oraz umieszczanie na nim różnych reklam. Oczywiście musimy też dbać o częste tworzenie nowych wpisów, żeby jakoś przyciągnąć czytelników. Kolejnym sposobem i moim ulubionym są różnego rodzaju programy partnerskie. Istnieje dużo programów tego typu, a nowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Każdy z nich oferuje nam co innego i zróżnicowane wynagrodzenie. Sprzedawać można także e-booki czy różnego rodzaju poradniki, które wbrew pozorom jest łatwo napisać jeżeli ma się odpowiednią wiedzę, co wymaga czasu i poświęcenia. Wcale nie muszą mieć 200 stron, wystarczy 20 o ile przekaz jest wartościowy. W dzisiejszych czasach można zarabiać dosłownie na wszystkim, a każdy z nas potrafi coś ,czego inni nie potrafią, więc trzeba to dobrze wykorzystać.

 Więcej na ten temat i bardziej szczegółowe opisy znajdziecie w moich następnych wpisach.