Co raz więcej mam zapytań odnośnie giełdy BitBay więc wyjaśnię czym jest i w kilku krokach pokażę jak możesz założyć swoje pierwsze konto. Zacznę od tego, że BitBay jest kompletnym narzędziem potrzebnym do operowania Bitcoinem (jeżeli nie wiesz co to jest bitcoin to zobacz moje poprzednie wpisy na blogu). Korzystam również z blockchain, ale ostatnio bardziej przekonuje mnie właśnie giełda BitBay.

 

Co Oferuje BitBay

BitBay ma w swojej ofercie chyba wszystkie usługi jakie tylko są możliwe z wykorzystaniem bitcoina. Między innymi możesz wypłacić Bitcoiny na konto bankowe albo opłacić rachunki np. prąd, spłata kredytu, rachunek telefoniczny czy co tam będziesz chciał/chciała . Giełda oferuje także duże możliwości tradingowe w wersji 2.0 jest jeszcze lepszym narzędziem do tego. Kolejną fajną i moim zdaniem najlepszą opcją są wypłaty w bankomacie przy użyciu telefonu (dostajesz dwa kody, jeden na maila, jeden na telefon i wypłacasz w bankomacie EuroNet). Oczywiście jak to na giełdzie bywa możesz też wymieniać bitcoina na inne kryptowaluty albo wpłacać w złotówkach i zamieniać je na bitcoiny. Bitbay oferuje też kartę bankomatową, którą możesz sobie zamówić za niewielką opłatą.

 

Rejestracja w BitBay

Rejestracja jest typowa jak wszędzie i bardzo prosta. Jeżeli chcesz założyć konto na BitBay to kliknij >>TUTAJ<<, a po przejściu na stronę kliknij „Załóż konto”. Następnie zostaniesz poproszony o podanie maila, na który przyjdzie link aktywacyjny, który musisz kliknąć. Kolejnym krokiem będzie ustawienie nicku, hasła, pinu (do kontaktu z infolinią). Możesz też założyć konto firmowe i obracać środkami firmowymi (tradować czy inwestować) wtedy wszystkie faktury będą wystawiane na firmę.

 

Krok 1 – Wpisanie Maila

rejestracja bitbay krok1

 

Krok 2 Aktywacja Konta

rejestracja bitbay krok2

 

Krok 3 – Nick, Hasło, Pin

rejestracja bitbay krok3

 

Weryfikacja Konta BitBay i Zabezpieczenia

Kiedy już się zarejestrujesz to masz możliwość weryfikacji konta. Sama weryfikacja nie jest przymusowa, ale ja polecam to zrobić ze względu na lepsze zabezpieczenie konta. Weryfikacja staje się obowiązkiem dopiero po przekroczeniu 15 000 EURO wpłat/wypłat. Polecam także skorzystać z podwójnych zabezpieczeń w postaci „Google Authenticator” oraz powiadomień mailowych ( polecam ustawić powiadomienia ze względu na lepszy wgląd do transakcji Twoich BTC).

 

Weryfikacja konta BitBay

Weryfikacja bitbay

 

Weryfikacja odbywa się szybko czyli do 24 godzin. Sam jestem przykładem bo moje konto zostało zweryfikowane w 6 godzin od wypełnienia formularza. Po wypełnieniu formularza musisz załączyć jeszcze dowód osobisty, prawo jazdy albo paszport. Dodatkowo obowiązkowo musisz załączyć drugi plik potwierdzający Twój adres zamieszkania. Może to być rachunek za prąd, telefon albo nawet faktura VAT ( potwierdzenie adresu nie może być starsze niż pół roku). Ja wszystko robiłem telefonem także wystarczy zrobić zdjęcia i załączyć w pliku PNG albo JPG.

 

Wpłaty na Konto BitBay

Jeżeli chcesz wpłacić pieniądze na konto BitBay to możesz skorzystać z szybkiej wpłaty, a prowizja za taką usługę to tylko 1%, możesz skorzystać też z wolniejszych metod i zapłacić mniej prowizji, ale ten wybór pozostawiam już Tobie. W przypadku szybkiej wpłaty cała transakcja jest księgowana w okolicach godziny od wykonania. Opcji wpłaty środków jest więcej np. zwykły przelew bankowy, wpłata na poczcie ( druki możesz pobrać ze strony BitBay).

 

Jeżeli chcesz wpłacić pieniądze to po prostu wybierasz z menu „wpłaty” i klikasz ikonkę waluty, którą chcesz zasilić konto (zaznaczyłem to na screenie  niżej).

 

wpłaty BitBay

 

Wypłaty z Konta BitBay

Wypłaty są tak samo proste jak wpłaty. Wystarczy wybrać z menu pozycję „wypłaty” i zaznaczyć w jakiej walucie chcesz wypłacić środki. Jeżeli Będziesz  chciał wypłacać środki w walucie tradycyjnej to masz do wyboru: przelew bankowy, wypłatę w bankomacie bez karty (EuroNet, BZ WBK, SKOK ) oraz wypłaty natychmiastowe „BlueCash”. Co do wypłat w bankomacie to na stronie BitBay znajdziesz też informacje, że wypłaty są od godziny 8:00 do 22:00. Wypłaty w bankomacie bez użycia karty może dla pewnych osób to coś nowego, ale dla ludzi działających w branży internetowej to jest normalne. Jeżeli skorzystasz z opcji wypłaty bankomatowej to po zleceniu wypłaty otrzymasz dwa kody: pierwszy kod przyjdzie Ci na maila, a drugi SMSem. Następnie wystarczy wprowadzić te kody według instrukcji na monitorze bankomatu wcześniej klikając palcem opcję o nazwie „HalCash”.

 

Niżej wrzucam video jak to zrobić:

 

Karta Płatnicza BitBay

Jak już wyżej wspomniałem BitBay oferuje kartę płatniczą. Opłata za wydanie karty to 20zł plus za każdy miesiąc dodatkowo 10zł. Opłata jest pobierana z góry za cały rok czyli łącznie 140zł. Musisz sam ocenić czy jest Ci ona potrzebna czy obędzie się bez niej. Ja osobiście już zamówiłem bo wolę sobie ułatwiać życie niż je utrudniać. Oczywiście jak robisz mało transakcji albo sporadycznie wypłacasz pieniądze w bankomacie to jest Ci ona nie potrzebna. Dzięki tej karcie będziesz mógł zarówno w Polsce jak i zagranicą wypłacać w bankomacie, płacić za usługi lub towary zarówno w sklepach stacjonarnych jak i online. Karty nie zamówisz jeżeli nie jesteś zweryfikowanym użytkownikiem i jak już wyżej pisałem warto się zweryfikować.

 

Po otrzymaniu karty będziesz miał dostęp do całego panelu dzięki, któremu będziesz mógł śledzić saldo konta i transakcje przy użyciu karty. Zasilanie kart odbywa się dwa razy dziennie o 9:30 i 15:30. Kartę możesz zasilić zarówno przy użyciu BTC jak i PLN.

 

Moja Opinia O BitBay

Ogólnie długo się przekonywałem do tej giełdy bo jakoś miałem stary dobry BlockChain, a zmiany jak to zmiany. Kiedy jednak za namową kolegi po fachu postanowiłem założyć portfel na Bitbay to od razu mi się wszystko spodobało, a w szczególności szybkie transakcje i wypłaty w bankomacie nawet i bez karty. Również dla traderów jest to dobra opcja i wszystko w jednym miejscu. Dlatego jak zastanawiasz się jeszcze nad tym jaki portfel wybrać to z mojej strony gorąco polecam właśnie ten, o którym tutaj napisałem. Nawet jeżeli nie miałeś jeszcze do czynienia z Bitcoinem to szybko wszystko załapiesz bo cała strona jest prosta w obsłudze i bardzo intuicyjna.

 

Jeżeli podobał Ci się ten wpis to zostaw komentarz lub udostępnij go w mediach społecznościowych. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam Cię do kontaktu.