Witam Ciebie serdecznie kolejny raz na moim blogu. Dawno pisałem tutaj o kryptowalutach (tak mi się wydaje) więc dzisiaj napiszę kilka słów na temat dość popularnej giełdy Bittrex. Dość popularnej ponieważ na pewno w Polsce jest jedną z częściej odwiedzanych giełd jeżeli chodzi o alt coiny. Osobiście sam jej używam dlatego też postanowiłem napisać o tym na blogu, a także wyrazić moją opinię na ten temat. Używałem również giełdy Poloniex, ale ostatnio mają jakieś dziwne problemy i strach tam cokolwiek działać. Osobiście na Poloniex nie handluję i pewnie się to już nie zmieni, bo po prostu stracili moje zaufanie.

Kilka Słów o Bittrex

Większość transakcji jeżeli chodzi o handel dokonuję na Bittrex. W sumie to od samego początku jakoś bardziej mi podszedł Bittrex niż Poloniex. Na Poloniex robiłem tylko coś jeżeli musiałem albo jakiejś krypto nie było na Bittrexie. Czasem też robiłem arbitraż na altcoinach między tymi giełdami. Moją uwagę przykuł Bittrex ponieważ od pierwszego dnia jak tylko założyłem tam konto wszystko dla mnie na tej giełdzie było proste do zrobienia. Możliwe, że dlatego iż wcześniej miałem już konto na BitBay, o którym możesz poczytać również na moim blogu. Oczywiście cały panel i strona są w moim odczuciu bardzo przejrzyste. Jeżeli masz zamiar cokolwiek lokować na jakiejkolwiek giełdzie to pamiętaj żeby trzymać na giełdzie jak najmniej środków.

O ile to możliwe to zalecam każdemu trzymanie kryptowalut na portfelach sprzętowych lub przynajmniej na minimalnym zabezpieczeniu jakim jest pendrive.  Pamiętaj też żeby maksymalnie zabezpieczać swoje konta na każdej giełdzie. Giełdy są często narażone na ataki hakerskie, sam kiedyś zostałem okradziony na szczęście z małej sumy 0.3 BTC ponieważ więcej nie zdążył wymienić na BTC.  Oczywiście teraz już jestem mega ostrożny zarówno w różnych platformach zarobkowych jak i giełdach.

 

Zalecam każdemu :

  • Ustawienie maksymalnych zabezpieczeń jakie są dostępne na giełdzie.
  • Nigdy nie trzymać więcej niż minimum jakie możemy na giełdzie do szybkich operacji.
  • Nie zapamiętywać haseł w przeglądarce
  • Ustawiać trudne hasła typu mix liter i znaków np. M!U8D.G.B.K!2 (hasło powinno być maksymalnie długie.
  • Nie zapisywać haseł na komputerze czy w telefonie.
  • Zabezpieczyć równie dobrze maila ponieważ przez maila jest dokonywane 90% ataków hakerskich.

 

Giełda Bittrex – Handel Kryptowalutami

Na giełdzie Bittrex każdy zakup kryptowaluty odbywa się przez operacje na Bitcoinie czyli żeby zakupić jakąś kryptowalutę musisz mieć na giełdzie Bitcoiny. W tym wpisie nie będę tłumaczył jak to zrobić ponieważ można to łatwo znaleźć na YouTube oraz sam niedługo przygotuję takie poradniki na moim kanale. Podam tu przykład : jeżeli chcesz kupić np. kryptowalutę „Golem (GNT)” gdzie na dzień dzisiejszy kosztuje on 0.30$ czyli tak na prawdę grosze za sztukę to oczywiście płacisz w BTC. Będzie to ilość adekwatna do ceny w $ i proponuję każdemu od razu naukę przeliczania  $ do BTC i BTC do $ ponieważ to na pewno ułatwi Ci handel na giełdzie.

Odnosząc się do tego, że na dzień dzisiejszy to 0.30$ to w Bitcoin będzie to 0.00007239 BTC. Idąc dalej jeżeli chcesz kupić 1000 sztuk tej kryptowaluty to zapłacisz 300$ czyli 0.07239000 BTC. Łatwy rachunek, ale to tylko przykład więc tyle musiałbyś/aś mieć na Bittrex żeby zakupić tyle sztuk GNT.  Zalecam przelać trochę więcej Bitcoin ponieważ cena się zmienia i zanim dojdą Ci BTC to cena może ulec zmianie. Teraz kiedy masz już swoje 1000 sztuk golema to po prostu albo je trzymasz na dłużej i czas Cię wynagrodzi albo sprzedajesz jak cena skoczy kilka/ kilkanaście % w górę (to już zależy tylko od Ciebie). Niżej będzie krótki opis panelu także czytaj dalej jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej.

 

Pamiętaj!! Giełda to nie jest bułka z masłem i żeby tutaj zarobić musisz mieć dobre informacje albo duże pojęcie o psychologii, mechanice rynku, analizach technicznych i kilka innych czynników, które wpływają na wyniki. Musisz też pamiętać, że branża kryptowalut jest młodą branżą i ciężej jest tu coś ugrać niż w przypadku np rynku Forex.

 

Bittrex – Krótki Opis Panelu

 

Bittrex Strona główna

 

Opis kolejno od nr 1 do nr 5:

1 – Zakładka „Orders” jest to historia Twoich otwartych i zamkniętych ofert. Prościej pisząc to co aktualnie sprzedajesz i to co sprzedałeś.

2 – Zakładka „Wallets” to nic innego jak portfele do kryptowalut na giełdzie Bittrex. W dalszej części dowiesz się jak doładować taki portfel żeby mieć środki na giełdzie.

3 – Settings tutaj możesz ustawić wszystkie opcje związane z Twoim kontem na giełdzie Bittrex. Tutaj również ustawisz wszystkie zabezpieczenia do Twojego konta co jak już zresztą pisałem wyżej bardzo polecam.

4 – W tym oknie pojawiają się kryptowaluty, które w ciągu ostatnich 24h osiągnęły największy wzrost.

5 – Tutaj jest spis wszystkich ktyptowalut dostępnych na Bittrex, oczywiście wszystko jest przeliczane w stosunku do BTC.

 

Jak Przelać BTC na Giełdę Bittrex

Aby to zrobić musisz kliknąć zakładkę „Wallets” w górnym prawym menu i nacisnąć plusik (+) przy kryptowalucie, którą chcesz przelać na Bittrex. Następnie musisz tylko przelać na wskazany adres dowolną kwotę BTC jakiej będziesz potrzebował/a. Niżej wklejam screena z tego jak to wygląda od środka. Oczywiście pokazałem tu na przykładnie BTC, ale możesz tu przelewać jakie chcesz kryptowaluty. Wystarczy, że naciśniesz +.

 

Bittrex portfel

 

Najważniejsze Dane i Wykres na Bittrex

Jeżeli zalogujesz się pierwszy raz na Bittrex to na pewno będziesz miał zagadkę odnośnie tego co wszystkie skróty i dane oznaczają. Ja oczywiście nie będę wszystkiego tutaj tłumaczył bo na pewno na YT znajdziesz to w wersji video, ale najważniejsze funkcje żeby nie przedłużać tutaj opiszę. Wszystko numerkami jak powyżej – to ułatwi Ci zrozumienie wszystkiego.

 

Bittrex Wykres

 

1 – Wykres, który umożliwia na bieżąco śledzenie tego co się dzieje z daną kryptowalutą. Można go powiększać pomniejszać itd.

2- Tutaj możesz ustawić z jakiego czasu ma Ci pokazać wahania danej kryptowaluty.

3- „Chart” służy do tego, że możesz sobie przestawić wykres wdł swoich wymagań czyli jeżeli nie odpowiadają Ci świeczki jak w moim przypadku to możesz ustawić sobie linię i kilka innych opcji.

4 -„Last” czyli ostatnia cena kryptowaluty z wykresu.

5 – „BID” cena, po której możesz sprzedać kryptowalutę.

6 – „ASK” cena, po której możesz kupić kryptowalutę.

Opcji jest dużo więcej, ale żeby to wszystko poopisywać to musiałbym napisać książkę, a wpis jest w celu orientacyjnym. Więcej dowiesz się w moich video na YouTube tak jak to pisałem już wyżej.

 

Jak Wygląda Trading na Bittrex

Po kliknięciu wybranej kryptowaluty z głównej strony i przejściu do wykresu to pod spodem będą właśnie takie okna kupna i sprzedaży.

 

Bittrex Trading

 

1 -Tutaj ustawiamy ile chcemy sztuk kupić.

2 – „Price” tutaj ustawiamy cenę po jakiej chcemy kupić (oczywiście w granicach rozsądku).

3 – Tutaj możesz ustawić czy giełda ma sprzedać automatycznie czy nie.

4 – „Total” jest to całkowita suma jaką zapłacisz.

To samo jest w przypadku sprzedaży i są takie same zasady także jak widzisz wszystko może wydawać się skomplikowane, ale tylko na początku.

Pamiętaj!! o tym, że wszędzie jest ryzyko utraty pieniędzy, a na giełdzie możesz również zamrozić sobie kapitał na długi czas. Zalecam wszystko w granicach rozsądku.

 

Moja Opinia

Z giełd jakich używam zostały mi tylko Bittrex i Bitbay. Na BitBay jest mniej możliwości ponieważ tam akceptują tylko kilka kryptowalut, ale ma się to też niedługo zmienić, co mnie bardzo cieszy. Poloniex jak już pisałem wcześniej odradzam z powodu problemów z tą giełdą i dziwnych sytuacji. Pamiętaj natomiast o tym, że giełda to nie tylko kup sprzedaj. To masa mechanizmów i nauki i wbrew pozorom nie każdy tam zarabia. Nie jestem też ekspertem, ale kilka BTC już zarobiłem na giełdach więc swoje lekcje wyciągnąłem. Również, a przede wszystkim dobre informacje i obserwacja różnych wydarzeń i rynku mają tu dużo do zaoferowania. Pamiętaj o tym żeby bardzo dobrze się zabezpieczyć i nie trzymać dużej ilości kryptowalut na giełdach.

 

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy to zostaw komentarz lub udostępnij go w mediach społecznościowych. Będzie to dla mnie znak, że idę w dobrym kierunku oraz motywacja do dalszej pracy.