Siemanko ! Dawno mnie tu nie było bo trochę odpuściłem ostatnio bloga. Niestety są sprawy ważne i ważniejsze, ale dzisiaj postanowiłem coś dla was naklepać. Pisaliście mi na maila dużo wiadomości na temat aplikacji Blockfolio, a dokładniej z zapytaniem jakiej aplikacji ja używam. W tym temacie przybliżę temat właśnie tej aplikacji, ale nie ukrywam, że jeszcze tu wrócę z opisem innej apki. Na razie nie będę zdradzał jakiej, ale podoba mi się i wydaje się bardziej zaawansowana. Więcej zdradzę po testach, które skończą się pewnie z końcem marca. Mało mam ostatnio czasu, a dużo tematów do ogarnięcia.

Blockfolio – Kilka Podstaw

Moim zdaniem to najpopularniejsza aplikacja do podglądu co się dzieje z naszymi kryptowalutami. Są jeszcze inne fajne apki takie jak Delta czy Bitcoin Checker, ale nie wszystkie dostępne są w wersji IOS. Dla tych co nie wiedzą aplikacja ma za zadanie stworzenie własnego portfolio kryptowalut. Możesz dodać różne kryptowaluty na tej aplikacji i je obserwować pod kątem zmiany procentowej czy walutowej. Będziesz wiedział na bieżąco czy jesteś na plus czy na minus. Co ciekawe i myślę, że każdemu przydatne to fakt, że najważniejsze jest to aby mieć wszystko w jednym miejscu. Wtedy nie szukasz po wszystkich giełdach gdzie jakie tokeny masz tylko wchodzisz na aplikację i widzisz : bitcoin na bittrex 0.1 , Nexus 10 000 sztuk itd. Bardzo fajne ułatwienie i mega przydatne dla wszystkich holderów czy traderów.

Blockfolio ma też dużą bazę różnych kryptowalut oraz możliwość ustawienia alertów. Alert to taki alarm, powiadomienie kiedy cena danego coina skoczy do ustawionego przez nas poziomu. Aplikacja ma dużo plusów i jest intuicyjna, ale proponuję i tak zerknąć też na inne apki z tego zakresu. Jeżeli nie chcesz ślęczeć nad wykresami całymi godzinami to blockfolio trochę Cię w tym wyręczy.

Blockfolio – Panel Sterowania

Na początku będziesz musiał/a pobrać aplikację ze sklepu play lub appstrone:

 

Sklep Play

AppStore

 

blockfolio ekran główny

 

Powyższy screen przedstawia główny ekran aplikacji, a poniżej przedstawię co oznacza każda zaznaczona funkcj. Dodałem kilka przykładowych coinów i wartości żeby było łatwiej to zobrazować.

1 – Jest to całkowita wartość portfela. Możesz zmienić podgląd również na waluty Fiat np. Dolary lub Złotówki.

2 – Jest to zmiana procentowa całego naszego portfela (wszystkich dodanych coinów) w ciągu 24h.

3 – W tym miejscu jest pokazana ilość oraz wartość coina, którego ustawiliśmy do podglądu.

4 – W tym miejscu będzie pokazywana wartość oraz zmiana na bieżąco % wartości danego coina.

5 – Dzwoneczek jest to wyżej wspomniany alert czyli ustawianie powiadomień np kiedy cena osiągnie dany poziom. Kiedy dzwoneczek zmieni kolor na czarny tzn, że mamy ustawione powiadomienie.

 

BlockFolio – Jak Dodać Kryptowalutę?

Żeby dodać coina musisz kliknąć w „plusik” zaznaczony na screenie poniżej lub w napis ” Add Coin” w dolnej części aplikacji.

 

blockfolio jak dodać kryptowaluty

 

Następnie wpisz nazwę kryptowaluty, która Cię interesuje oraz kliknij strzałeczkę tak jak na screenie poniżej:

 

Blockfolio jak dodać krypto 2

 

Kiedy już dodasz kryptowalutę to wyświetli Ci się kolejny ekran w aplikacji Blockfolio, a na nim kolejne opcje do ustawienia. Wrzucam screena + tradycyjnie numerki.

 

blockfolio kolejne opcje

 

1)  Trading Pair – jest to para walutowa czyli w stosunku do czego będzie nam ją śledzić. Osobiście śledzę zawsze w stosunku do BTC. Ty oczywiście ustaw sobie jak chcesz.

2) Select Exchange – W tym miejscu jak nazwa mówi ustawiamy giełdę, z której mają być brane kursy.

3) Buy, Sell, Watch Only – Tutaj zaznaczasz w zależności od tego czy kupiłeś czy sprzedałeś, a może tylko obserwujesz daną kryptowalutę.

4) Current Price – Aktualna cena z giełdy, którą ustawiliśmy

5) Trade Price – W tym miejscu ustawiasz po jakiej cenie kupiłeś lub sprzedałeś daną kryptowalutę.

6) Enter Quantity – Ilość zakupionych/ sprzedanych kryptowalut.

7) Total Value – Jest to całkowita wartość Twoich zakupów.

8) Deduct from Holdings – Jeżeli włączysz to okienko to pobierana będzie waluta, za którą kupiłeś danego coina.

9) Trade Date – Tutaj możesz ustawić kiedy dokładnie kupowałeś daną kryptowalutę ( bardzo przydatna funkcja, powie Ci ile czasu trzymasz daną kryptowalutę).

10) Notes – Tutaj możesz dodać notatkę.

Kiedy już wszystko zrobisz tak jak to opisałem to musisz kliknąć „SAVE” i coin zostanie dodany do Twojego portfolio. Myślę, że jest to bardzo proste do zrobienia i nie powinieneś/aś mieć z tym żadnych problemów.

 

Blockfolio – Jak Dodać Alert

Żeby dodać alert musisz jedynie nacisnąć „dzwoneczek”, o którym już wspominałem wyżej ( oczywiście dzwoneczek przy kryptowalucie, na której chcesz ustawić powiadomienie).

 

Blockfolio alerty

 

Po naciśnięciu dzwoneczka musisz dodać alert klikając w ” Add Alert” tak jak to jest pokazane na powyższym screenie pod nr 1. Nr 2 natomiast pokazuje jak wygląda taki dodany alert. Niżej wrzucam screen i kolejno opis jak ustawić taki Alert.

 

Blockfolio ustawienie alertów

 

 1. Save – Po skończonym ustawianiu klikasz save żeby zapisać.
 2. Select Exchange – Wybierasz giełdę,  z której ma być brany kurs.
 3. Above – Tutaj ustawiasz alarm o przekroczeniu ceny w górę.
 4. Current – Obecna cena.
 5. Below – Tutaj ustawiasz alarm o przekroczeniu ceny w dół.
 6. Alert Frequency – W tym miejscu ustawiasz czy alarm ma się powtórzyć raz czy wielokrotnie.
 7. Pause/Delete – Możesz zastopować alerty lub je usunąć.

 

Blockfolio – Dodatkowe, Przydatne Funkcje

Oczywiście to nie koniec ponieważ aplikacja Blockfolio ma jeszcze sporo funkcji, podglądów, ale pokaże kilka z nich czyli te najważniejsze. Myślę, że każdy jest już w stanie się odnaleźć po tym wpisie na tej aplikacji.

 

blockfolio dodatkowe opcje

 

 1. Details – Tutaj wyświetli się nam kilka szczegółów takich jak wykres, interwał czasowy, wszelkie zmiany volumenu, najwyższej i najniższej ceny itd.
 2. Book – W tej zakładce będzie podgląd naszych transakcji buy/sell oraz ostatnie przeprowadzone trady na giełdzie. Więcej screenów będzie dostępne pod spodem.
 3. Alerts – Wiadomo są to powiadomienia.
 4. Holdings – Są to wcześniej dodane już kryptowaluty do obserwacji.
 5. Klikając w  „1D” możesz zmienić interwał czasowy na dowolny ( patrz screeny niżej) .
 6. Wyżej wspomniane informacje volumenowe, cenowe itd.

 

Kilka dodatkowych screenów z Blockfolio:

 

blockfolio screen dodatkowych funkcji

blockfolio screen holdings

blockfolio interwal czasowy

 

Blockfolio – Moja Opinia

Oczywiście nie obędzie się bez mojej opinii. BlockFolio jest to najbardziej popularna aplikacja to tego typu rzeczy. Natomiast czy najlepsza? Myślę, że każdy musi zdecydować sam czy akurat ta aplikacja spełnia wymagania. Polecam każdemu wypróbowanie innych aplikacji, co prawda blockfolio jest bardzo łatwe w użyciu, ale mimo wszystko są jeszcze inne apki takie jak Delta czy BC. Może kiedyś o nich też tutaj coś naskrobię. Na razie napisałem o tym, o czym chcieliście żebym napisał.

 

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy to zostaw komentarz lub udostępnij go w mediach społecznościowych. Będzie to dla mnie znak, że idę w dobrym kierunku oraz motywacja do dalszej pracy.