Jak Budować Wizerunek Na Facebooku?

Social Media to dźwignia, na której budujesz swoją markę, wizerunek. Ja od zawsze najbardziej skupiam się właśnie na wizerunku w sieci . Jest to klucz do fajnych kontaktów, pozwala Ci „spotkać” się z ludźmi, których byś nie spotkał bez używania np. FB. Profil na Facebooku może okazać się Twoim kluczem do sukcesu lub porażki jeżeli nie przetrwasz tzw. fali hejtu.

Jeżeli Twoim kluczem mają być social media to swój profil musisz traktować jak wizytówkę. Jak to zrobić? Obserwuj osoby, które już osiągnęły jakiś sukces w social media. Ja przykładowo dużo obserwuję rynki zachodnie i tam czerpię najwięcej inspiracji. W tej chwili można już inspiracje czerpać nawet w Polsce, ale kiedyś nie było to takie proste. Pamiętaj jednak, że tylko osoby z godnymi wynikami są godne do obserwacji. Wiem, że każdy kiedyś zaczyna, ale niestety warto się uczyć tylko od najlepszych.

 

Wizerunek, brand

 

Co Musisz Zrobić Żeby Twój Profil Przynosił Ci Korzyści?

Przede wszystkim tworzyć swój profil w taki sposób żeby od samego początku było wszystko przemyślane. Pamiętaj, że pierwszy kontakt wzrokowy ma największe znaczenie więc zadbaj o zdjęcie profilowe i w tle. Musisz wiedzieć, że Twój profil musi w około 3 sekundy zachęcić albo zniechęcić kogoś do Twojej osoby. Możesz zignorować to co tutaj jest napisane albo naprawdę się na tym skupić i mieć efekty.

 

Kolejnym bardzo ważnym tematem jest grupa Twoich odbiorców na Facebooku. Musisz wiedzieć do kogo musi być skierowany Twój profil i jakie osoby przyciągnie. Znajdź swojego idealnego klienta, odbiorcę i zacznij  pod niego budować profil. Znajdź też receptę na to jak wybić się z całej masy ludzi próbujących w ten sam sposób zwojować coś w social media. Tego dokładnie nie mogę Tobie zdradzić tutaj bo miałbyś zbyt łatwo, ale napisałem o tym raport więc może kiedyś będziesz mógł z niego skorzystać. Mała wskazówka ode mnie – nie bądź jak wszyscy używaj własnej głowy i bądź kreatywny.

 

Twoja oferta może być idealna, ale co z tego jak nie będziesz miał jej komu zaprezentować. Kolejny raz kłania się profil na facebooku i kontakty. Ilość odbiorców ma znaczenie, ale pamiętaj, że nie byle jakich

 

Treść ma duże znaczenie – Przez długi czas kombinowałem z treściami na Facebooku i co się okazało ? No właśnie to, że teksty nie mogą być z dupy. Są pewne tipy, które można wykorzystać w pisaniu tekstów przyciągających uwagę. Wszystkiego tutaj nie mogę uwzględnić bo bym musiał jeszcze kilka godzin spędzić na pisaniu tego wpisu, ale mogę Tobie napisać żebyś zwrócił uwagę na: pogrubienie tekstu na początku nowego akapitu jak i w słowach, na które trzeba zwrócić uwagę.

 

Kontakty na facebooku to podstawa. Najważniejszą rzecz to mieć komu przedstawić ofertę czy możliwości więc buduj swoją listę kontaktów. Zwiększysz tym sposobem zasięg do nawet kilkuset tysięcy osób na facebooku.

 

Podsumowanie: Szukaj własnego sposobu na wizerunek bo w dzisiejszych czasach bez Social Media biznesu się nie buduje. Jeżeli chcesz więcej wskazówek to zastanów się jak możesz zbliżyć się do mnie żebym mógł Tobie pomóc.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis to pamiętaj żeby zostawić komentarz.