Z racji tego, że ostatnio zainteresowałem się tematem Bitcoin oraz dużo osób mnie pyta właśnie o tą kryptowalutę, postanowiłem o tym napisać. Na początku „wirtualną walutą” płacili tylko maniacy komputerowi. Jednak w późniejszym etapie waluta stworzona przez Satoshi Nakamoto znacznie poszerzała swoje horyzonty. Obecnie mogę śmiało ją nazwać „Walutą Przyszłośći”. W 2009 roku kiedy Bitcoin rozpoczynał swoją podróż po sieci, na rynku za jednego dolara można było kupić aż 130 000 BTC.  Dzisiaj za jednego BTC można dostać około 500$. Chociaż w ostatnich kilku dniach cena za 1 BTC wzrosła o 25% więc być może zaczyna się przełom zapowiadany na rok 2016.

 

Jak Działa Bitcoin?

Wydawałoby się, że takie waluty jak złoto, diamenty, a nawet papierosy czy banknoty są pewniejsze niż Bitcoin, ale czy na pewno? BTC jest walutą opartą na modelu peer- to-peer czyli równouprawnienie użytkowników sieci. Waluta nie ma banku emisyjnego oraz nie ma nadzoru rządowego.  Wydobywanie tej wirtualnej waluty odbywa się przez tzw kopalnie i nie tylko.  Koparki, czyli po naszemu komputery  wyposażone są  w program na którym opiera się algorytm protokołu Bitcoin. Taka koparka wykopuje tzw. bloki, które zawierają transakcje na bitcoinach od momentu wykopania poprzedniego bloku. Blok powstaje co 10 min, aby nie było zbyt szybkiej podaży BTC . Każdy wykopany blok jest warty aktualnie 25BTC (kiedyś 50), jednak co 4 lata wielkość bloku zmniejsza się o połowę. Maxymalna podaż BTC nie przekroczy 21mln.

 

Jak Zdobywać BitCoiny?

Wirtualna waluta jest na tyle popularna, że działają już kantory i giełdy wymiany. Jeżeli macie wystarczająco dużo gotówki, możecie po prostu kupić Bitcoina od kogoś na giełdzie.  Inną opcją jest uruchomienie koparek, o których już wspominałem, ale to też nie jest „tani gips”, ponieważ trzeba mieć do tego mocny sprzęt komputerowy lub współpracować z innymi koparkami. Są też opcje kupowania udziałów w kopalniach ( płacenie za pracę czyjejś koparki).  Kopalnie można porównać do mennicy, tylko tutaj odbywa się to w internecie. W daleszej części artykułu opowiem też o darmowych opcjach pozyskiwania Bitcoinów.

 

Więc Czy Bitcoin Można Nazwać Walutą?

Myślę, że to zależy od konkretnej osoby. Ci co kupują, sprzedają czy obracają BTC powiedzą, że tak. Inni mogą mieć sceptyczne nastawienie np. są ludzie, którym zależy na obaleniu tej waluty oraz wymyślają ciągle nowe sposoby ograniczania tej kryptowaluty. W Polsce i nie tylko Bitcoin nie jest traktowany jako środek płatniczy, ale nikt nie zabrania jego stosowania. Są też kraje jak Japonia, gdzie BTC jest akceptowany jako druga waluta tego kraju.

 

Dlaczego Bitcoin Zyskuje Taką Popularność?

Największy wpływ ma moda, prostota oraz coraz większa ilość firm, które akceptuja płatności tą kryptowalutą. Największy wpływ ma jednak izolacja od globalnej gospodarki i rozgłos o kwotach, które można zarobić na handlu tą walutą. Bitcoin jest poza prawem, czyli ani bank centralny ani inne potężne instytucje nie mają na niego wpływu. Moneta ta jest napędzana przez użytkowników oraz bardzo wygodna. Najważniejszą cechą BTC jest szybkość transakcji, bo są one realizowane w ciągu maksymalnie kilku minut. Jak wiadomo Banki nie są aż tak szybkim sposobem  na transakcje, a tym bardziej przelewy zza granicy. Płacąc Bitcoinem nie ma znaczenia skąd i gdzie będzie szła transakcja, zawsze jest to ekspresowe. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko zależy od tego ile firm i ile ludzi będzie akceptowało Bitcoiny, jak na razie idzie wszystko w dobrą stronę.

 

Jak Zacząć Przygodę z Bitcoin?

Trzeba zacząć od założenia swojego portfela, na który będziemy przelewać Bitcoiny.  Ja ze swojej strony polecam zarejestrować się tutaj: https://blockchain.info/pl/wallet . Po rejestracji dostaniesz adres ( ciąg liter i cyfr), na który będziesz wypłacał, wpłacał BTC. Jeżeli ktoś działa w takich programach jak Recyclix, który opisałem już na moim blogu, może zbierać BTC i kupować za nie śmieci. Na stronach które podam w dalszej części wpisu można zarobić tzw. Satoshi –  można to porównać do grosza i złotówki. Jedyne co potrzeba do pozyskania BTC darmowym sposobem to trochę czasu i chęci.

 

 

Gdzie Mogę Zarabiać Darmowe Bitcoiny?

ClaimBTC – Zbieranie co 20 minut od 154 satoshi + rózne bonusy. Program partnerski 25% z kliknięć poleconych. Bardzo szybkie przelewy nawet do 5 min.

 

BoxBit – Tutaj co 10 minut jest możliwość zdobycia od 10 do 100100 satoshi. Wszystko co musisz zrobić to zalogować się tak samo jak na każdy inny kranik. Kiedy już się zalogujesz to żeby zebrać darmowe satoshi musisz kliknąć jedną z 25 skrzyń. Po kliknięciu pojawi Ci się ilość satoshi jaką zdobyłeś i w tym momencie możesz albo zatrzymać satoshi albo wykorzystać kolejną szansę. Po drugiej próbie klikasz NEXT, robisz captcha (te śmieszne obrazki) i do Twojego konta dopisywane są zdobyte satoshi. Co 30 losowań jest losowanie bonusowe, o której informuje specjalna „buźka”. Program partnerski w tym kranie to 20%.

 

Freebitco.in – Tutaj możesz zarabiać co 60 min darmowe BTC. Po zalogowaniu na stronie klikasz „Claim your free btc” . Wszystko co uzbierasz w ciągu tygodnia wyląduje na Twój portfel blockchain w każdą niedzielę. Jest też opcja lekkiego hazardu i można łatwo podwoić swoje „monety”. Ja używam systemu, którego kiedyś używałem do ruletki – działa. Program partnerski 50%.

 

Jakiś czas temu na stronie FreeBitcoin pojawiła się nowa zakładka „REWARDS”. Jest to zakładka z bonusami np. „Rewards Point Bonus oraz Fee BTC Bonus. Wraz z tymi zmianami każdy dostał możliwość losowania większej ilości BTC. Teraz możesz sobie wykupić punkty Free BTC Bonus, ale żeby to zrobić musisz mieć odpowiednią ilość Reward Points, które otrzymasz przy każdym losowaniu darmowych satoshi. Bonus jest ważny tylko 24h więc warto uruchomić go wtedy, kiedy będziesz miał więcej czasu na zabawę z tym. Bonusy wyglądają następująco:

 

32 RP (reward points) w ramach tego bonusu dostaniesz dodatkowe 10% przy każdym losowaniu darmowych satoshi.

160 RP to już 50% dodatkowych satoshi przy każdym losowaniu.

320 RP to 100% więcej darmowych satoshi.

1600 RP tutaj już zaczyna się coś dziać bo przy każdym losowaniu dostaniesz 500% satoshi.

3200 RP to już konkretnie nawet jak na kranik bo przy tym bonusie ilość satoshi to 1000% więcej.

 

darmowe bitcoiny

 

Moonbit.co.in – Tutaj darmowe Bitcoiny można zbierać co 5 min, jeżeli pozostajemy zalogowani to będą naliczane ciągle. Dodatkowo są bonusy np. 1% więcej z każdym dniem. Jedyne co musisz robić to kliknąć „claim”, wypełnić captcha jak na wszystkich tego typu stronach i gotowe. Wszystko co uzbierasz w ciągu jednego tygodnia będzie wysyłane na Twój portfel w sobotę/niedzielę. Program partnerski 50%, czyli od każdej osoby zaproszonej dostajesz połowę wartości wyklinanych satoshi.

 

Wpłaty bitcoinów, które np. w niedzielę wpłyną z różnych serwisów na Twój główny portfel blockchain możesz przelać na wybrany program zarobkowy wpisując w polu „wyślij monety” w blockchain adres portfela tego programu, na który chcesz je przesłać. Po zaksięgowaniu przez Twój program zarobkowy bitcoinów  możesz już przeznaczyć je np. na zakup „śmieci” w recyklixie, czy przelanie na inny program.

 

Uwaga!! Jeżeli mowa o Recyclix to od niedawna minimum jakie możemy wpłacić w Bitcoinach to 20E.

 

 

Czy Takie Zbieranie BTC Ma Sens?

Jasne, że się opłaca. Co prawda zajmuje to dużo czasu, ale jak ktoś siedzi przed lapkiem i klika bez sensu „Lubie to” czy „ Udostępnij”  na Facebooku to chyba lepszą opcją jest robić co kolwiek, co daje jakiś zysk. Zwłaszcza, że niektóre z tych stron, a nawet większość wymaga tylko otwartego okna w przeglądarce. Na pewno jest to monotonne czasami, ale przecież nie trzeba tego robić cały czas? Opcja jest dobra dla ludzi bez pieniędzy na rozruch w zarabianiu online. Bitcoin akceptuje coraz więcej firm zarobkowych, a kwestią czasu jest to, kiedy będą akceptowały tą formę wszystkie firmy, albo przynajmniej większość.

 

Wpis będę aktualizował oraz dodawał inne możliwości zarobienia BTC za darmo i nie tylko, także zaglądajcie tu czasem, a na pewno znajdziecie coś ciekawego. Z czasem powstanie też wpis o jednym z konkretniejszych biznesów w dziedzinie BTC, ale ten wymaga już wkładu i nie jest darmowy. Ewentualnie jak ktoś chce poznać szczegóły zapraszam do kontaktu.

Zapraszam do komentowania oraz oferuję jak zwykle pomoc i odpowiedzi na pytania.