Inwestujesz w swój Rozwój? Zastanawiałeś się kiedyś czy inwestowanie w swój rozwój osobisty to dobry sposób na sukces w biznesie? Jeżeli tak to nie masz się nad czym zastanawiać. Ja dla przykładu zastanawiałem się kiedyś, w którym miejscu byłbym teraz gdybym wcześniej zaczął czytać książki rozwojowe, słuchał audiobooków czy jeździł na szkolenia. Na pewno mój biznes i życie osobiste byłoby na jeszcze wyższym poziomie, mimo to nie narzekam tylko nadrabiam zaległości. Pewnie i Ty jeżeli zaczynasz budowanie swojego biznesu czy chcesz lepszego życia codziennego zastanawiasz się jak możesz coś zmienić. Tutaj kłania się właśnie rozwój osobisty (zanim zacząłem się rozwijać nienawidziłem książek, a teraz uwielbiam czytać).

 

Inwestujesz w Swój Rozwój?

Inwestowanie w rozwój może tutaj mieć kilka kierunków. Można inwestować niewielkie pieniądze np. w książki czy audiobooki. Są też drogi darmowe czyli czytanie blogów oraz doszkalanie się na darmowych kursach online. Kolejną drogą są już metody płatne czyli szkolenia, na których dowiesz się bardzo dużo oraz zdobędziesz praktyczną wiedzę. Dlatego ja uważam, że wymówki typu „ ja nie mam kasy” są zbędne.

 

Mi się na Pewno nie Uda

Jest bardzo duża grupa ludzi, którzy twierdzą, że z pieniędzmi trzeba się urodzić, dostać w spadku, mieć jakieś ukryte, wybitne talenty. Faktem jest to, że 90% ludzi sukcesu zaczynało od zera albo od minusa. Masz dwie ręce? Masz dwie nogi? Myślisz? To czym się różnisz od Warrena Buffeta, Steve Jobs, Bill Gates? Jedynie brakuje Ci motywacji i konsekwencji żeby dojść w to miejsce gdzie Ci Panowie.

 

Inwestujesz w Swój Rozwój ?

 

Rozwijasz się Codziennie

Każdy z nas się uczy codziennie różnych rzeczy więc się rozwija w jakiejś dziedzinie. Dokładając do tego rozwój osobisty, zyskasz dużo więcej niż myślisz. Jedni pomyślą, że to tylko debilne książki filozoficzne, szkolenia, wskazówki,  ale inni wezmą sobie do serca, te bezcenne prawdy.  Nie ważne w jakiej dziedzinie, ale sukcesowi zawsze towarzyszą cele i marzenia, które potem stają się realiami. Myślę, że w branży marketingu jest takie parcie na rozwój osobisty bo Ci wszyscy ludzie chcą więcej niż to co mają w życiu. Myślą inaczej, starają się żyć inaczej oraz codziennie szukają rozwiązań, aby zmienić nudne, szare życie. Usiądź sobie, któregoś wieczoru wygodnie i pomyśl sobie czy jest coś co mógłbyś zmienić żeby żyć lepiej. Gwarantuję Ci, że znajdziesz przynajmniej trzy rzeczy, które możesz zacząć robić wykluczyć dla polepszenia swojego dotychczasowego życia.

 

Podsumowując krótko i na temat, przestań stawiać na swojej drodze ciągłe wymówki. Zacznij żyć inaczej, inspiruj się ludźmi sukcesu i rób to systematycznie, a zobaczysz, że wszystko stanie się dla Ciebie dużo łatwiejsze. Najważniejsze jest jednak to żebyś nie stracił zapału i ciężko pracował aż do efektu. Kształtuj swoje życie tak żebyś