Dużo osób zadaje sobie to pytanie „jak radzić sobie z hejtem”, a mnie osobiście dziwi to jak sobie można nie radzić z hejtem. Przecież środowisko hejterów to zwyczajne błaznowanie i napinanie się przez kable. Kiedyś oglądałem krótkie video Michała Wawrzyniaka gdzie wypowiadał się właśnie na ten temat. Ogólnie człowiek ten napisał bardzo fajną książkę „Hejtoholik”. 

 

Reaguj i Miej to w Dupie

Jeżeli widzisz hejtera w swoim środowisku to od razu z nim ciśnij. Moim zdaniem najgorszą rzeczą jest schować głowę w piasek. Często pewne osoby doradzają żeby olewać takie rzeczy bo właśnie tym się karmią hejterzy, a moje zdanie jest trochę inne… Jeżeli będziesz wiecznie uciekał od takich rzeczy to pojawi się tego co raz więcej. Jednocześnie reaguj na to wszystko, ale niech to po Tobie spływa bo jeżeli zajdzie Ci jakiś komentarz w głowie to później możesz na prawdę o tym długo myśleć. Kolejną rzeczą jakiej nie możesz robić to odpuszczanie i powolne tracenie zapału do swojej pasji. Często u nas w środowisku marketingu pojawia się hejt, zresztą jak wszędzie. Osoby świeże w marketingu na pewno to dotyka ponieważ najczęściej żale wylewają znajomi lub bliskie otoczenie. Ludzie, którzy działają dłużej mają już ten etap za sobą więc łatwiej im podchodzić do tego w należyty sposób.

 

Jak Radzić Sobie z Hejtem

„Oko za oko, ząb za ząb” stary testament mi się bardziej podobał, ale tak właśnie w wirtualnym świecie trzeba robić. Jeżeli widzisz, że ktoś hejtuje Twoje wpisy czy cokolwiek z Tobą związanego to nie zostawiaj tego bez odpowiedzi. Jak ktoś Ci napluje w twarz na ulicy to też mu powiesz przepraszam najmocniej to na pewno moja wina? Myślę, że u większości pierwszą reakcją byłby prosty na szczękę. Dlatego jeżeli dla przykładu zaczynasz swoją drogę w internecie, stawiasz swoje pierwsze kroki to reaguj i nie pozostawaj bez odpowiedzi. Co prawda hejterów może boleć to, że hejt zostaje bez odpowiedzi, ale większość na pewno sobie myśli „ale mu dojebałem, aż się zamkną w sobie”. Pamiętaj też żeby nigdy się nie tłumaczyć takiemu bałwanowi bo to tylko Ci zaszkodzi. Nie jest tak? Może masz inne zdanie na ten temat? Jak tak to podziel się tym w komentarzu.

 

Jak Czerpać Korzyści z Hejtu

Właśnie… Czy hejt musi tylko szkodzić? Otóż nie bo to doskonałe narzędzie do zwiększania zasięgu zarówno na Social Mediach jak i na blogach czy stronach internetowych. Hejt zawsze przyciągnie nowych odbiorców tych pozytywnych jak i negatywnych, ale potem nastąpi naturalna selekcja. Im więcej hejtu tym większy zasięg bo trzeba pamiętać o tym, że np na Facebooku wszystkie komentarze są widoczne u naszych znajomych. Dlaczego więc nie skorzystać z darmowej reklamy? Nie każdy jest debilem i nawet hejterzy na pewno mają normalnych znajomych. Zamiast się dołować bo jakiś przyjeb genetyczny napisał Tobie nieciekawy komentarz lepiej ciesz się, że to co robisz w końcu przynosi efekt.  Tak dobrze słyszysz hejt to efekt bo kogoś prawdopodobnie boli to co robisz albo jest wspomnianym wyżej debilem.

Blokować czy Żartować

Kolejny sposób na to jak sobie radzić z hejtem to obracanie komentarzy w żart. Czasem takie działania mają odwrotny skutek i z hejtera zrobi się osoba, z którą możesz na prawdę konkretnie porozmawiać. Skąd to wiem? Oczywiście sam miałem taką sytuację potem taka osoba mnie przepraszała, że źle zrozumiała moje intencje itd. Grunt, że jednego hejtera mniej, który z czasem zamienił się w znajomego. Oczywiście jak jest ktoś mocno natrętny to można mu pojechać, zażartować,  a na końcu oczywiście zablokować. Na blogach też zdarza się hejt to normalne, ale tutaj masz możliwość panowania nad tym. Możesz takie komentarze usuwać lub w ogóle ich nie wypuszczać na światło dzienne. Decyzja na pewno należy do Ciebie, ale dlaczego nie pobawić się trochę z takimi ludźmi ? Życzę Ci powodzenia z hejtem i hejterami 🙂

 

Jeżeli spodobał się Tobie ten wpis to na pewno zostawisz komentarz albo udostępnisz go w mediach społecznościowych.