Patrząc na to co się aktualnie dzieje na rynku kryptowalut mogę stwierdzić tylko jedno – za późno zacząłem się tym interesować. Teraz próbuję naprawić swój błąd i staram się żeby żadna okazja mi nie uciekła. Tutaj nasuwa się tekst „Polak mądry po szkodzie” i to prawda. Logując się dziś na BitBay spotkała mnie miła niespodzianka, ponad 6700 zł za jedną sztukę BitCoin. Wszystko jest spowodowane ruchami w Japonii, ale to nie ma znaczenia. Ważne jest to, że BTC idzie mocno w górę. Wiadomo, że większość osób się tylko podnieca wartością Bitcoina bo mając 1 czy 2 bitcoiny to nie bardzo robi to im różnicę, ale szum musi być 🙂 .

Kryptowaluty już pomijając „Ojca Dyrektora czyli BTC” są na mocnej fali. Mój facebook w tej chwili to jeden wielki spam na tablicy pod względem kryptowalut. Faktem jest też, że nagle, co mnie nie dziwi jest wysyp ekspertów. Wszystko fajnie tylko akurat samozwańczych ekspertów to nam nie potrzeba. Cieszy mnie natomiast fakt, że kryptowaluty zyskują co raz większą popularność. Co za tym idzie? Wiadomo wartość rośnie i rynek się rozrasta. Ja osobiście mimo interesuje się generalnie bitcoinem już około 2 lat to nie uważam się za eksperta. Dlatego czytając ten wpis miej na uwadze to, że nie jestem ekspertem. 

 

Czy Warto Kupować Kryptowaluty?

Osoba, która już siedzi jakiś czas w tej branży jest w pełni świadoma w jakich czasach żyjemy i na pewno nie trzeba takiej osobie tego tłumaczyć. Z drugiej strony komuś kto nie miał żadnej styczności z kryptowalutami będzie ciężko uwierzyć, że to ma sens. Osobiście nikogo nigdy do niczego nie przekonuję na siłę – jedynie pokazuję możliwości oraz moje zarobki w danej branży. Zazwyczaj to wystarczy żeby w pełni uświadomić kogoś, że to ma sens i w tym kierunku trzeba zmierzać. Jeżeli jesteś osobą, która nie miała jeszcze styczności z Krypto (kryptowaluty) to odpowiedź jest prosta – warto kupować kryptowaluty. Dlaczego? W internecie znajdziesz dużo podpowiedzi dlaczego warto się tym zainteresować. Między innymi możesz poszukać na: bitcoin.pl , bithub.pl , kryptopomocnik.pl .

 

Wydobywanie Kryptowalut

No właśnie, a co z tematem wydobywania jakiejś kryptowaluty? Oczywiście można to robić i to nawet na dwa sposoby. Czy warto ? Jasne, że warto, a jeżeli masz otwarty umysł to nawet trzeba. Wydobywanie tzw. kopanie kryptowalut można robić na dwa sposoby metodą POS i POW czyli:

POS (Proof Of Stake) – to ile dostaniemy coinów zależy od tego ile posiadamy ich na portfelu – wystarczy zainstalować taki portfel wpłacić coiny i mieć włączony komputer czy też serwer przez 24/7. Ja osobiście polecam robić to na wykupionym serverze ponieważ nie męczy mi to mojego własnego sprzętu.

POW (Proof Of Work) – aby wydobywać ten rodzaj kryptowalut to tutaj potrzebujemy aby nasz komputer – koparka została obciążona by wydobywać taką kryptowalutę. Można również kupić sprzęt wydobywający, ale to już jest trochę droższa zabawa dla przeciętnego Kowalskiego.

Oczywiście możesz też wykupić sobie pakiet w jakieś firmie i wydobywać u nich. Opcji jest dużo i każda jest sensowna.

 

Jak Zdobyć Fundusze na Kryptowaluty?

Opowiem tu w skrócie jak robię ja już od jakiegoś czasu. Głównie opieram swoje fundusze o biznesy, które robię przez internet. Jeżeli śledzisz mojego bloga albo mój profil na facebooku czy instagramie to na pewno wiesz jakie biznesy robię. Wszystkie pieniądze zarobione przez internet dzielę sobie na kilka części między innymi życie, rachunki, przyjemności itd. W tym wszystkim raz w tygodniu staram się kupować różne kryptowaluty. Moim zdaniem głupotą jest odkładanie pieniędzy do skarpety czy trzymać w banku co jest już nieporozumieniem.

Dlatego jeżeli zajmujesz się już jakimś marketingiem, robisz dodatkowe biznesy czy zarabiasz gdzieś dodatkowo to lokuj te pieniądze w różne rzeczy. Oczywiście najlepiej zając się network marketingiem i sukcesywnie okupywać się w różne kryptowaluty, ale to też nie jest dla każdego. Obojętne co robisz jeżeli masz trochę kasy to nie pozwól jej leżeć. Ostatnio zająłem się również tradingiem, ale to na małą skalę – nie muszę tego robić ponieważ kupując kryptowaluty czas zrobi swoje. Z drugiej strony nie znam się aż tak na tradingu i nie muszę się znać ponieważ wolę bardziej to co robię do tej pory.

 

Jakie AltCoiny Kupować?

AltCoinami są wszystkie kryptowaluty, które powstały po bitcoinie. Osobiście okupuję się w kilkanaście altcoinów. Część z nich trzymam minimum do końca 2017 roku, a potem się zobaczy. Natomiast drugą część mam na szybkie kupno, sprzedaż. Ostatnio założyłem też dzięki podpowiedzi pewnej osoby „fundusz emerytalny” – kupuję kryptowaluty i ich nie ruszam za kwotę 500 zł miesięcznie. Prędko tego nie sprzedam, a jak będzie czas pokaże. Może sprzedadzą je kiedyś moje dzieci? Niżej przedstawię listę altcoinów, które kupuję. Nie będę się tu rozpisywał na temat tego, które mają mniejszy czy większy potencjał bo tego możesz dowiedzieć się w internecie. Krypto, które kupuję to:

Nexus, Stratis, Golem, NavCoin, Doge, LiteCoin, ClubCoin, Nxt, Factom, Ardor, FeatherCoin, Dash, Monero, Expanse, Ethereum, Waves i wiele innych. Są też takie, które wydobywam metodą POS i POW oraz inwestując w różne pakiety. Jeżeli będzie zainteresowanie tym tematem to będę chciał jeszcze napisać kilka wpisów na temat kryptowalut. Może o tym jak wydobywać metodą POS i POW?

 

Daj znać w komentarzu czy chciałbyś/aś poczytać więcej na temat kryptowalut. Jeżeli spodobał się Tobie ten wpis to także liczę na udostępnienie go w mediach społecznościowych lub komentarz.