Nie wiem jak Ty, ale ja zaczynałem przygodę z marketingiem już kilka lat temu. Co się zmieniło od tamtego czasu? Dosłownie wszystko. Kiedyś przeglądając facebooka mogłem zauważyć wszystko co się dzieje u każdego na profilu, a teraz nawet tam nie zaglądam. Po prostu gdybym miał patrzeć na to co ludzie z branży codziennie udostępniają to zbrakło by mi czasu na jedzenie i spanie. Czy to dobrze? Jasne, że tak bo więcej ludzi wychodzi z cienia i zaczyna coś działać w swoim życiu. Budzą się i przechodzą w stan myślenia i zmiany. Czas pokazał, że z każdym rokiem jest co raz więcej ludzi ambitnych i głodnych życia. Oczywiście zmierzam do tego, że tym samym jest masa różnych ciekawych okazji do wykorzystania więc łap okazje zanim przepadną bezpowrotnie.

 

Łap Okazje Nie Tracąc Głowy

No właśnie jak to zrobić? Szczególnie nowe osoby mają problem z tym, które okazje wybrać czy będą to Kryptowaluty? Może branża Revshare, a może MLM? Moim skromnym zdaniem zanim zaczniesz to zapoznaj się wpierw z każdą możliwą opcją. W tym przypadku powiedzenie „wszystko jest dla wszystkich” traci sens. Jeżeli jesteś nowy w branży to wpierw wybierz sobie jedną opcję i działaj, a potem podłączysz kolejne. Natomiast jeżeli działasz już jakiś czas w naszej branży to owszem „łap okazje”, ale z głową. Codziennie w mediach społecznościowych pojawiają się co raz to lepsze okazje. Co więc cechuje te lepsze od tych gorszych? Odpowiedź jest jedna – przede wszystkim ludzie, którzy to promują oraz Ci co za tym stoją i kropka.

 

Kowalski i Jego Okazja

Podam Tobie fajny przykład typowego Kowalskiego: ” Któregoś dnia wbija się Kowalski na neta. Przegląda facebooka i napotyka ciekawy post swojego kolegi z podstawówki. Post dotyczy oczywiście zarabiania kokosów przez internet. Myśli sobie nie ma szans żebym to olał i dzwoni do kolegi mówiąc, że chce z nim zarabiać. Akurat wtedy nie wie, że kolega podstawił nie swoje screeny na tablicy. No nic mało ważne to w tej chwili bo i tak Kowalski dołączył do biznesu. Kolejnego dnia widzi następny post z nowym, zajebistym tematem do zarabiania kokosów. Oczywiście co robi taka świeża osoba? Oczywiście dołącza do nowego zajebistego biznesu. Mija pół roku (o ile każdy biznes wytrzyma, a wiem, że tak nie będzie) i Kowalski ma już 10-20 biznesów, w których się rozdrobnił i w żadnym nie zarobił”

Tak wygląda właśnie łapanie okazji. Dlaczego nie zarobił ? Po pierwsze rozdrobnił się po 100$ w każdy z 20 biznesów. Co łącznie w jednym biznesie dałoby mu zarobić konkretne pieniądze. Dywersyfikacja haha – dobre. Po drugie Kowalski nie zarobi dużych pieniędzy bo zamiast skupić się na jednym biznesie to ma ich dziesiątki i nie ma możliwości skupić się na jednym i promować jeden biznes. Dlatego jeżeli już działasz w biznesach online to rób to jak należy. Dwa tematy to wystarczająco na początek, a moim zdaniem nawet za dużo. Jeżeli już musisz działać na kilka frontów to zrób sobie różnorodność branż marketingowych. Możesz podłączyć sobie jeden biznes RevShare i jeden Kryptowalut albo coś w tym stylu. Zawsze będziesz miał alternatywę.

 

Jeżeli Już Musisz

Jeżeli już widzisz jakąś okazje to sam staraj się weryfikować czy to ma sens. Oczywiście nie każda okazja będzie zła, ale prawdziwa okazja pojawia się rzadziej niż te gówniane. Weryfikuj jaka osoba za tym stoi i kto co promuje. Jeżeli trzymasz się konkretnych ludzi to wiadomo, że kitu Ci taka osoba nie wciśnie. Tu masz też podpowiedź żeby wpierw weryfikować osobę, która przedstawia biznes. Zresztą już kiedyś pisałem o tym na blogu…

Na pewno na początku będziesz miał/a dużo wątpliwości, pytań itd. Wszystko z czasem minie uwierz mi. Pamiętaj, że im więcej biznesów tym więcej nauki i w końcu i tak się sam pogubisz w tym wszystkim. Dlatego – dwa tematy i działaj. Osoby mojego pokroju poradzą sobie nawet i z 10 biznesami bo mamy już takie nasze środowisko, które nam ufa. Osoba świeża nie ma osób zaufanych i nie ma z kim współpracować więc musi takie osoby pozyskać. W necie znajdziesz ogromne możliwości do działania w dowolnym kierunku. Wystarczy poświęcić czas ku temu, ale też rób to z głową i odpoczywaj. Łap Okazje, ale te prawdziwe. Ucz się, czytaj, kombinuj, ale nie przeginaj.

 

Jeżeli podobał się Tobie ten wpis to zapraszam do komentowania.