Tytuł wpisu brzmi jak pojedynek dwóch gigantów w wadze ciężkiej, ale czasem tak właśnie można to porównać. To co się dzieje ostatnio na forach, grupach i innych zbiorowiskach ludzi, którzy myślą, że są expertami przechodzi ludzkie pojęcie. Falę hejtu czy sporów na temat  „ co jest lepsze branża MLM czy Revshare” można spotkać prawie wszędzie. Ludzie wyzywają się na profilach prywatnych i wypisują rzeczy, które totalnie nie mają pokrycia, a już na pewno nie przekłada się to na wiedzę w tym zakresie.

Spędziłem w swoim życiu odkąd zacząłem się interesować marketingiem setki godzin nad pytaniem czym dokładnie chciałbym się zajmować . Co by było dla mnie lepsze i w czym bym się odnalazł. Zacząłem czytać, rozmawiać z expertami  i wiesz co? Każdy mówił mi co innego i wmawiał, że to czy to jest najlepsze. Mała część z nich powiedziała „rób to w czym będziesz dobry” lub „pomagaj ludziom znaleźć odpowiedź na ich problemy i nie trzymaj się kluczowo jednej branży”. Zająłem się więc branżą MLM, Revshare, Kryptowalut oraz innymi dziwnymi rzeczami, na których można zarobić czyli praktycznie robię wszystko. Teraz część ludzi pewnie zadałoby mi chętnie pytanie, ale jak to? Nie da się złapać tyle srok za ogon na raz…

 

Pamiętaj, że to co jest napisane w tym wpisie jest tylko moją analizą/oceną. Nie staram się przekonać nikogo do tego co jest lepsze, a tym bardziej do tego co wybrać.

 

Więc jaką drogę wybrać….

 

 

MLM vs Revshare droga

 

Ryzyko w MLM i RevShare

Oczywiście tutaj chyba nikt nie powinien mieć z odpowiedzią na pytanie – gdzie jest większe ryzyko? W projektach MLM moim zdaniem nie ma ryzyka. RevShare za to niesie pewnego rodzaju ryzyko, ale o tym pisałem już we wcześniejszych wpisach na blogu. Można zminimalizować takie ryzyko używając głowy.

Trzeba też pamiętać o tym, że zarówno MLM jak i Revshare zastrzega sobie brak wypłat prowizji kiedy firma nie zarabia.

 

Porównanie MLM i RevShare

Produkt – Zarówno firma MLM jak i Revenue Share musi mieć produkt żeby istnieć. Kiedy nie ma produktu to z góry wiadomo, że taki projekt jest skazany na zagładę czyli będzie „Piramidą Finansową” ( nie lubię tego słowa bo dla mnie całe życie jest piramidą, co widać ostatnio u mnie na FB)W projektach MLM są to produkty różnego rodzaju takie jak: pakiety medyczne, produkty chemiczne, produkty zdrowotne oraz masę innych rzeczy. W Revshare zazwyczaj produktem jest wyświetlana reklama co moim zdaniem nie może być produktem a usługą oferowaną przez firmę. Jedynie mały % branży Revenue Share ma w swojej ofercie jakiś produkt. Tak więc i tu i tu jest potrzebny produkt żeby to wszystko funkcjonowało.

 

Wkład własny – W obu przypadkach zazwyczaj jest potrzebny żeby można było na tym zarobić. Są jednak pewne wyjątki bo zarówno w Revshare jak i w MLM są firmy, które nie wymagają wkładu pieniężnego.

 

Zarabianie bez polecania – Tutaj branża Revshare zdecydowanie wygrywa. Jak wiadomo firmy MLM nie oferują zarobków bez konieczności polecania klientów. W przypadku platform reklamowych wystarczy, że firma ma bilans dodatni i wtedy może się z Tobą podzielić zyskami – trzeba jednak pamiętać ( kolejny raz zaznaczam), że firma nie gwarantuje zarobku kiedy sama nie zarabia.

 

Kupić czy zarobić? – W obu przypadkach raczej każdy będzie chciał zarobić, a nie tylko kupować produkty, więc chcąc nie chcąc będzie partnerem czy dystrybutorem firmy.

 

MLM czy Revshare – Moja Opinia

Moje zdanie jest takie, że warto podjąć ryzyko, które można zminimalizować w prosty sposób. Kto nie ryzykuje ten nie ma i to się sprawdziło chyba u większości szanowanych biznesmenów na świecie. Trzeba dokładnie zweryfikować firmę, z którą chcesz nawiązać współpracę. Różnica w Revshare jest taka, że zarabiam od pierwszego dnia czy polecam biznes czy nie, a w MLM nie ma takiej możliwości. Fakt, że kiedy chcesz zarobić sam bez budowania grupy to musisz zdeponować jakiś kapitał, ale każdy dzień przybliża Cię do zwrotu tego kapitału.

 

W projektach MLM jeżeli nie polecasz, nie sprzedajesz to nie zarabiasz. Możesz kupić produkty i używać  – wtedy tylko firma zarabia lub próbować polecać i budować swoją strukturę/grupę. Jeżeli natomiast nie chcesz produktów, a musisz je kupić żeby zarabiać ( nie wszędzie)  i nie znajdziesz klientów/partnerów  na te produkty to jesteś na tym stratny.

Największy plus w branży Revenue Share/Revshare jest taki, że każdy tutaj zarabia. Moim zdaniem platformy reklamowe są dla mnie mimo wszystko mniejszym ryzykiem niż projekty MLM.  Mogę zarabiać codziennie i nie muszę nikogo przekonywać do cudownych produktów. Chcę tu zaznaczyć, że sam używam niektórych produktów i są całkiem ok. Nie zmienia to faktu, że każdy wie jak to wygląda z perspektywy zarabiania w MLM.

 

Pamiętaj!! Szukaj swojego miejsca, tego w czym będziesz dobry albo co Ci się spodoba. Nie słuchaj wielkich znawców i exportów, którzy będą wmawiać, że ta czy ta branża jest najlepsza. Wiem jedno – zarabiaj wszędzie, pomagaj ludziom rozwiązywać ich problemy i dobieraj projekty biznesowe do każdego osobno. Jeżeli zamkniesz się ślepo w jednym temacie to nic dobrego z tego nie wyniknie.

 

Jeżeli podobał Ci się wpis albo jesteś wielkim przeciwnikiem branży Revshare to koniecznie zostaw komentarz.