Motywacja w codziennym życiu i biznesie jest potrzebna, a szczególnie dla osób, które mają problem z zawziętością.  Oczywiście są osoby, które nie potrzebują motywacji bo mają samozaparcie i maniakalną potrzebę dążenia do celu (sam się do nich zaliczam). Są też osoby, które potrzebują codziennego impulsu motywacyjnego czy konkretnego kopa w dupę żeby zaczęły coś robić. Zapraszam do zapoznania się z tym wpisem bo znajdziecie w nim kilka ciekawych sposobów na zmotywowanie się po przerwie czy po prostu na co dzień.

 

Do Której Grupy Się Zaliczam?

Osoby zmotywowane same w sobie są to najczęściej ludzie, którzy już mają wyznaczone cele w życiu albo odnalazły swoją drogę (siebie w życiu). Myślę, że robiąc coś w życiu z pasją i z wyznaczonym celem nie jest Ci potrzebna motywacja bo masz jej wystarczająco dużo sam w sobie czy w życiu codziennym. Jeżeli wstajesz rano z uśmiechem na twarzy pełny entuzjazmu i chęci do dalszej pracy to na pewno nie jest Ci potrzebna dodatkowa motywacja.

 

Druga grupa osób to grupa, która żeby zacząć dzień potrzebuje litra mocnej kawy, a przed wstaniem z łóżka myślą tylko o tym jak mają źle w życiu. Takim ludziom zazwyczaj nic się nie chce od samego rana, są zamuleni cały dzień. Nie mogą wykrzesać z siebie odrobinę chęci do pracy i nie cieszą się życiem. Jak mają z tym walczyć osoby zaliczające się do tej grupy? Tego dowiesz się niżej bo przedstawię Tobie kilka sposobów na to żeby znaleźć motywację każdego dnia.

 

Motywacja Prostymi Sposobami

Muzyka – Stosowałem tą metodę kiedyś przy bieganiu żeby wydusić z siebie więcej niż poprzedniego dnia. Na mnie działało wyśmienicie, ale nie był to Mozart heh… Była to muzyka motywacyjna z dobrym jebnięciem. Słuchając takich utworów od razu dostawałem powera i cisnąłem co raz to dłuższe dystanse. Na youtube można znaleźć tego masę, wystarczy wpisać „Muzyka Motywacyjna” albo „Utwory Motywacyjne”.  Wyskoczy tego tyle, że będziesz miał motywację na cały dzień. Taki sposób dobrze działa na podświadomość i polepszy Twój nastrój.

 

Motywacyjne Filmy – Kolejny sposób, który jest całkiem fajnym rozwiązaniem. Motywacyjne video są doskonałymi motywatorami dnia. Zarówno video z dziedziny rozwoju jak i sportu. Oglądałem nawet kilka filmów zwykłych ludzi, którzy przedstawiali swoje ciężkie historie w tych filmach więc jeżeli myślisz, że masz ciężko w życiu to obejrzyj kilka filmów z YouTube. Niżej wrzucam jeden zajebisty film jednej z najlepiej motywujących osób w Polsce.

 

 

Sukces – Każdy ma jakiś swój mały sukces więc dlaczego tego nie wykorzystać? Można zrobić to w bardzo prosty sposób, robiąc listę swoich życiowych sukcesów i wieszając ją w widocznym miejscu. Wstając rano i patrząc na taką listę sukcesów możesz łatwo zmotywować się na dalszą część dnia. Wiadomo, że to nie będzie działać na wszystkich tak samo dlatego trzeba szukać swojego sposobu.

 

Lista zadań – Kolejnym sposobem, którego sam używam, ale nie jako motywacja tylko dla lepszej organizacji dnia jest lista zadań robiona dzień wcześniej. Usiądź wieczorem i zrób sobie listę 10 zadań typu: posprzątać, napalić w piecu, zrobić obiad itd. Jeżeli pracujesz w marketingu czy po prostu w domu to włącz też zadania z Twojej pracy codziennej. Kiedy wykonasz jakieś zadanie to skreślaj na kartce lub zaznaczaj jako wykonane. Wieczorem zobacz ile zadań wykonałeś i zapisz wnioski.

 

Motywacja w Rozmowie – Często rano przy kawce czy ( Yerba Mate, którą polecam) rozmawiam z ludźmi, a konkretnie z osobami z mojej grupy marketingowej. Są to ludzie na różnym poziomie rozwoju mentalnego i zawodowego. Staram się im dać jak najwięcej motywacji do sukcesu już od samego rana. Dlaczego tak? Ponieważ to może im pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu. Wystarczy kogoś pochwalić i zmotywować rano żeby zafundować mu doskonały dzień. Polecam każdemu znaleźć taką osobę, która będzie motywowała do działania. Może to być przyjaciel, kolega, ktoś z rodziny.

 

Lustro – To dopiero będzie ciekawe. Możesz spróbować tego sposobu bo wiem, że dużo osób, które osiągały duży sukces, stosowały to w swoim życiu. Wstając rano przed lustrem powiedz sobie: jestem zajebisty, będę miał dzisiaj kolejny fajny dzień, kur… ale ja jestem ładny/ładna. Teraz pewnie niektórzy z was wybuchli śmiechem ( nie dziwie się, kiedyś też tak miałem). Musisz mieć na względzie to, że ja tego sobie nie wymyślam tylko wiem albo z doświadczenia albo od innych ludzi.

 

 To nie wszystko…

Na pewno to nie wszystkie sposoby bo mógłbym tutaj pisać i pisać, ale chciałem Tobie tylko przybliżyć to w jaki sposób można swój dzień polepszyć. Zwiększ swoją wydajność w ciągu dnia i przestań żyć rutyną. Trudne zadania czy ciężkie cele powinny Cię motywować zamiast demotywować. Spójrz za okno, zobacz jaki ładny dzionek, pomyśl co dzisiaj zrobić i rób to. Zapomniałbym o najważniejszym  -uśmiechaj się do wszystkich i bądź mega pozytywną osobą, a nie gburem. Obyś teraz znalazł/znalazła swój sposób na motywację każdego dnia.

 

Jeżeli spodobał się Tobie ten wpis to zapraszam do komentowania lub udostępnienia go. Będzie to dla mnie znak, że jest to wartościowe dla Ciebie.