Ostatnio mniej mam czasu na pracę i bloga. Niby praca przez internet to bułka z masłem i nie trzeba na to czasu. Ta na pewno :). Jak ktoś mi wyskoczy z takim tekstem to nie wiem czy nie parskne śmiechem. Kto może sobie pozwolić na pracę bez pracy? Oczywiście tylko osoby, które zrobiły wcześniej taką robotę, że teraz po prostu nie muszą pracować, ale nie każdy nie chce pracować. Mi np. Sprawia to przyjemność, ale niestety mam za dużo obowiązków żeby poświęcać czas jeszcze na moją lekką pracę przez internet.

Praca Praca Praca

„Pracować każdy może trochę lepiej trochę gorzej”. Pisząc wpisy na bloga nawet nie sprawdzam stylistycznie jak to wygląda – szkoda mi czasu. Kto ma przeczytać to i tak przeczyta bo przecież nie jestem analfabetą (może nie całkiem hehe). Ten wpis piszę na Iphone – sprawdzam jedną aplikacje i muszę powiedzieć, że jest dość ciekawa. W przypadku kiedy nie ma dostępu do neta można coś namazać w telefonie. Co więcej można zrobić prezentacje biznesową! Część osób pewnie pomyśli „ta na bank nie ma czasu – pierdoli głupoty”- myśl co chcesz nie każdy spoczywa na laurach jak zarabia te 10-20 tyś na miesiąc. Oczywiście tak powiedzą tylko osoby, które:

 

– nie mają rodzin

– większych ambicji

– mieszkają u rodziców w wieku 40 lat

– nie chce im się ruszyć dupy z kanapy

 

No, ale nie o tym miałem tu pisać – jak zwykle wielowątkowość mi się zaczyna w głowie zasiewać. Miałem pisać o pracy, a więc lecę z tym dalej. Powiedzmy, że mógłbym mieć więcej czasu na pracę, ale czy tak na prawdę chcę go mieć więcej. Czy powinienem chcieć więcej kiedy teraz zarabiam 5x więcej niż kiedyś pracując w budowlance po 12-15h dziennie? Oczywiście mogę chcieć więcej i to nie jest żaden problem bo przysiadam się poświęcając te 5h czy więcej na pracę i biznes leci mocno w górę. Tylko pytanie czy warto?

Mam dwójkę małych szkrabów, którym trzeba dać jeść, przebrać, uspać, wyjść na dwór, pójść do basenu się pobawić i masę innych rzeczy zrobić. Do tego przecież ktoś musi ogarnąć w chałupie i na podwórku, skosić trawę, zrobić coś w domu, coś się zepsuje to naprawić, a do tego blog, kanał YT  i kilka rzeczy, które i tak muszę zrobić, a nie mam z tego nic – lubię to.  Muszę też pamiętaj, że jest nas tylko dwoje, a pracy przy dzieciach i domu jest na prawdę masa! No dobra, ale mogę sobie ułatwić życie – zatrudnić opiekunkę i ogrodnika nie? Owszem tylko dlatego postanowiłem zająć się pracą przez internet żeby mieć więcej czasu dla rodziny i lepsze życie. Do tego wróciłem do treningów i to też zabiera czas więc co mi da zatrudnianie opiekunki skoro po to robię to co robię żeby więcej czasu spędzić z dziećmi. Jednak bez opiekunki i tak się nie obędzie na dłuższy okres bo moja żona też chce się rozwijać i wrócić do pracy.

Są Wakacje Praca Poczeka

Na pewno ważną rzeczą w życiu jest odpoczynek, ale też nie każdy sobie może zawsze na to pozwolić i nie koniecznie chodzi tu o kwestie finansowe. Na pewno jeżeli dopiero zaczynasz z pracą przez internet to prędko sobie nie pozwolisz na jakiś fajny wyjazd. Wiadomo są wyjątki od reguły, ale zazwyczaj dojście do fajnych kwot zajmuje trochę więcej czasu niż pół roku czy rok. Warto przeczekać ciężkie chwile, aby potem ruszyć pełną parą i mieć wszystko w dupie oraz cieszyć się życiem.

Ja na pewno czekam na taki moment bo jeszcze nie mogę sobie na to pozwolić żeby mieć wszystko w dupie. W tym roku raczej się nigdzie dalej nie wybiorę bo dla mnie to nie jest różnica czy ja będę siedział z dwójką małych dzieci w domu czy na teneryfie. Zarówno w domu jak i na wakacjach będę musiał większość czasu poświęcić dzieciom więc zmienianie pieluch tutaj czy tam to nie jest duża różnica. Natomiast za rok kiedy Dawidek będzie miał już ponad dwa lata, a Michasia ponad rok to polecimy gdzieś na dłużej. Będzie nam trochę łatwiej i więcej na pewno skorzystamy z tych wakacji. W tym roku jedyne co mnie cieszy to pogoda bo nie jest idealna w Polsce więc i mi nie będzie szkoda:). Właśnie zmierzam do tego, że czasem trzeba przeczekać ciężkie czasy żeby potem było łatwiej zarówno w życiu jak i w biznesie.

Natomiast osoby, które dopiero zaczynają przez internet zarabiać to moim zdaniem nie powinny patrzeć na to czy to lato czy zima, wakacje czy rok szkolny. Na początku nie ma sentymentów i pracujesz zawsze, wszędzie i wtedy kiedy tylko czas Ci na to pozwala. Jak inaczej dojdziesz do sukcesu? Jeżdżąc na wakacje nie mając pieniędzy? Wydasz zarobioną kasę, a potem co pomnożysz, czym obrócisz? Wszystko trzeba robić z głową więc nie martw się tym, że inni się bawią. Ty będziesz się bawił kiedy inni będą zamknięci w 50 m2 ponieważ praca na etacie i duże wydatki im na nic nie pozwolą, a Ty będziesz wolnym człowiekiem.

Praca? Brak Czasu?

Znasz to skądś? Ciągły brak czasu, pieniędzy, rachunki, problemy… Ile razy jeszcze dostaniesz w dupę żeby ją podnieść sprzed telewizora, odstawić browar i dorobić kilka stówek? W dzisiejszych czasach nikt nie ma czasu nawet osoby, które teoretycznie powinny go mieć. Dzieciom brakuje zabawy z innymi dziećmi, wyjazdów z rodzicami, a nawet takich prostych rzeczy jak nasza uwaga czy rozmowa. Serio, jestem dobrym obserwatorem i widzę problemy społeczności. Kiedyś nie było komputerów i pamiętam czasy kiedy ustawiałem się na boisku na 12:00 z dziesięcioma innymi kolegami. Myślisz, że ktoś się spóźnił ? Nie, bo wszyscy byli 10 minut wcześniej. Teraz boiska są puste, place zabaw też i widać różnicę czasów. Dzieci mają nadwagę i mnóstwo chorób, ale czy to ich wina?

Moim zdaniem tylko rodziców, którzy nie mają czasu żeby zorganizować ten czas dla swoich dzieci. Lepiej dać dziecku tablet, telefon, posadzić przed komputerem żeby odpłynęło na 5 godzin. Potem krzyki, że się nie uczy, że ma słabe oceny… No jak ma mieć lepsze skoro mózg jest niedotleniony, a młody organizm zaniedbany. Gdyby każdy rodzic mógł sobie pozwolić na rower czy zabawę aktywną ze swoim dzieckiem to na pewno nie było by tak jak jest teraz. Niestety nie każdy może, a raczej większość nie może więc mega się cieszę, że ja się znalazłem w tym miejscu co teraz jestem. Natomiast to nie znaczy, że Ty nie możesz…