Bardzo często spotykam się z pytaniami czy Reklama w Revshare jest opłacalna? No i tutaj zaczyna się czasem hejt, że to gówno nie reklama,  to nie działa, to strata pieniędzy. Wszystko by się zgadzało gdyby nie fakt, że tu nie tracisz pieniędzy tylko kupujesz reklamę, którą wykorzystasz, a i tak firma Ci zwróci pieniądze i w dodatku zapłaci za wykupienie takiej reklamy. Wpierw trzeba pomyśleć, a potem się wypowiadać na pewne tematy. Oczywiście taka reklama na pewno nie jest tak wartościowa jak np. facebook ads, ale jeszcze raz chcę podkreślić, że możemy dostać taką reklamę za darmo. Często spotykam się także ze stwierdzeniem typu „revshare mają swój produkt – reklamę”. Wszystko ok, ale moim zdaniem to usługa dostarczana przez firmę niż produkt i wabienie ludzi tekstami tego typu są żałosne. Wiadomo też, że bez reklamy nic nie sprzedasz, ale to już odrębny temat.

 

Reklama w Revshare – Co Mogę Tu Reklamować?

Panie gdybym to ja wiedział… Tak serio to coś tam wiem, ale szczerze powiem, że używam reklamy na platformach Revenue Share wyłącznie do reklamy własnego bloga. Znam też dużo ludzi, którzy np. reklamą na Revshare sprzedają dużo produktów albo pozyskują partnerów biznesowych. Oczywiście, że się da i nie twierdzę inaczej, ale trzeba też zwrócić uwagę na reklamę konkurencji.

W revshare działają raczej osoby, które już są w kilku programach tego typu i też próbują się przebić swoim oryginalnym sposobem. Jeżeli chcesz mieć jakieś korzyści z reklamy w branży Revshare to przede wszystkim musisz mieć coś co się przyda ludziom działającym w takich platformach. Do tego pasowałoby jakbyś miał/miała atrakcyjne banery, które będą przyciągały ludzi do klikania w nie. Również jeżeli sprzedajesz produkty to pasowałoby żeby były one rozwiązaniami dla osób zarabiających w Revshare.  Chyba, że masz własny sklep internetowy to takie rozwiązanie też może przynieść korzyści. Odradzam natomiast ustawiania czystych reflinków jako reklamę w Revshare bo nic Ci takie rozwiązanie nie da i to tylko strata kredytów reklamowych.

 

Uwaga!! Skuteczność Reklamy w Revshare jest różna, a wszystko zależy wyłącznie od Twojej kreatywności i tego co chcesz sprzedać/polecić.

 

Biznes Warty Miliardy

W 2015 roku widziałem takie statystyki gdzie było pokazane ile jest warty rynek reklamy. Liczby, które zobaczyłem były imponujące bo sięgały 500 mld dolarów. Zatem czy warto się zainteresować branżą wartą tyle kasy? odpowiedz sobie sam/sama na to pytanie.  90% przychodów  Facebooka pochodzi właśnie z reklam i generuje to kolosalne pieniądze. Reklamy postów, produktów, rozwoju osobistego, firm oraz masa innych – to wszystko znajdziesz na FB. Również Facebook stawia duży nacisk na ciągłe rozwijanie i ulepszanie tej funkcji bo jakby nie było to ich największy potencjał. Google też od dawna przecież umożliwia reklamę, a także inne portale i wyszukiwarki. Model biznesowy/reklamowy Revshare jest trochę inny, ale o tym opowiem później.

 

Czym Się Różni Reklama w Revshare od Innych

No i doszliśmy do twierdzenia za 100 punktów. Czym się różni reklama w Revshare od innych typu: Google, Facebook, TV? Po prostu w Revshare Ci za nią zapłacą. Logicznie myśląc reklama w social mediach czy różnych portalach internetowych nie zwróci Ci pieniędzy wydanych na reklamę, a Revshare nie dość, że zwróci to jeszcze dopłaci. Wiem co sobie teraz myślisz: „ale przecież reklama na FB jest skuteczniejsza”. Moja odpowiedź na to i tak i nie. Dlaczego? Czytaj dalej, a na pewno się dowiesz. Chcę zwrócić Twoją uwagę na to abyś pomyślał tak na prawdę o tym wszystkim co tutaj przeczytasz.  Zapomniałbym o reklamie w „telewizorni”, ale tutaj nie ma co chyba za dużo się rozpisywać bo taka reklama jest już praktycznie nieistotna. Prócz leków dla starszych ludzi z problemami i cudownych urządzeń do odchudzania nie ma tam nic ciekawego.

Mogę się mylić bo od dawna nie oglądam tv ponieważ już dawno temu doszedłem do wniosku, że robią tam pranie mózgu biednemu społeczeństwu. Mówiąc ściślej – reklama w tv nie działa. Do tego wszystkiego dochodzi koszt reklamy tak? Bo przecież w tv taka reklama kosztuje majątek, a skuteczność i tak jest niewielka. Platforma musi zapłacić swoim ludziom,  a w Revshare robisz wszystko sam. Nawet jeżeli nie potrafisz zrobić reklamy jakiejkolwiek to szybko się tego nauczysz, a w necie znajdziesz masę poradników do tego jak zrobić jakiś prosty baner czy stronkę np. na darmowej stronie „WIX”.

 

Skuteczność Reklamy w Revshare

Tutaj trzeba porównać reklamę na innych serwisach do reklamy w branży Revenue Share. Większość reklam można zatrzymać AdBlockiem i jedynie jeżeli wpadnie Ci coś w oko to sobie klikniesz. Ja np. całe życie olewałem latające bannery i tego typu reklamy, a jak mi coś wyskakiwało to od razu zamykałem okno. Teraz tak nie robię bo głęboko siedzę w branży marketingu i reklamy. Co do reklamy w Revshare to żeby zarobić musisz je obejrzeć zgadza się?

Kolejnym pytaniem jest to czy zablokujesz taką reklamę? Nawet jakby to co Ci to da skoro chcesz żeby firma Ci zwróciła pieniądze wydane u nich na reklamę. Chcąc czy nie chcąc musisz obejrzeć np. 10 reklam żeby dostać swoje naliczenia i kropka więc przez ten czas kiedy oglądasz te 10 przymusowych reklam może wpaść Ci jakaś reklama w oko. Myślę, że skoro musisz obejrzeć reklamy żeby dostać naliczenia i każdy to musi zrobić oraz firma zwraca Ci pieniądze za reklamę to skuteczność jest też dobra. Jak pisałem wcześniej wszystko zależy od tego co chcesz reklamować  w platformach Revshare.

 

Moja Opinia i Podsumowanie

Podsumowując to wszystko co napisałem wyżej jestem jak najbardziej za taką reklamą. Nawet jeżeli nie przyniesie ona rezultatu to zawsze dostajesz zwrot kosztów oraz jeszcze zarobisz. Czy Facebook się dzieli z Tobą zyskiem z pieniędzy, które wydajesz na reklamę? Wiadomo, że tego nie robi, ale czy mógłby ? – Oczywiście. Nie musisz rezygnować z reklamy na Facebooku czy google, ale nic nie tracisz reklamując się w Revshare. Również gwarancji nie dostaniesz zarówno na Facebooku jak i na platformach Revenue Share. Jest też jeden plus w RS – w łatwy sposób możesz pozyskać osoby do innych podobnych biznesów i wystarczy się tylko trochę przyłożyć.

Mimo, że nie uznaję reklamy jako produktu w Rs, ale też nie hejtuje i nie wypisuję bzdur, że to nie działa. Wystarczy odpowiednio się do tego zabrać i wiedzieć czego szukają ludzie działający w tej branży. Są też plusy budowania listy mailingowej bo przecież dużo osób z tej branży jest nastawionych pozytywnie do Marketingu. Oczywiście na Facebooku też można fajnie targetować reklamy i nie twierdzę co jest lepsze, ale wiem, że zarówno reklama w Revshare jak i FB czy Google ma sens.

 

Jeżeli podobał Ci się ten wpis to proszę skomentuj lub udostępnij w mediach społecznościowych. Będzie to dla mnie znak, że to czym się dzielę na tym blogu jest komuś potrzebne.