W tym temacie trochę posmaruję na temat programów typu Revenue Share (RevShare) . Piszę na blogu o różnych programach oraz możliwościach jakie dają, ale nie napisałem do tej pory czym są takie platformy zarobkowe. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy ile jest firm oferujących taką formę zarobku.  Dla tych co wiedzą co to jest Revshare pewnie będą to zbędne informacje, albo też dowiedzą się czegoś nowego o czym jeszcze nie wiedzieli. Postaram się żeby to nie był zbyt długi wpis.

 

Co To Jest Revenue Share i Na Czym Się Opiera?

Najprościej i najkrócej – programy Revshare dzielą się zyskami z użytkownikami . Czyli firma zarabiająca na swoich usługach/produktach część przychodów przeznacza na podział między swoich partnerów, którzy współpracują z daną firmą. Jednak nie wystarczy się tylko zarejestrować i pieniądze spłyną nam pod nogi…

 

Programy Revenue Share dzielą się zyskami , ale jak w każdym biznesie przecież nie odda nam nikt swojej części przychodów za darmo.  Zazwyczaj żeby uczestniczyć w takim podziale zysków firmy, należy coś wykupić  np. usługę reklamową. Wykupujesz taką usługę, wykorzystujesz ( przy okazji masz szansę na reklamę swojego biznesu), po czym firma dzieli się z Tobą zyskami. Weźmy na tapetę program, który wszedł w 2016 roku o nazwie FutureAdPro (Fap) oraz jest opisany na moim blogu kilka wpisów niżej. W Fap aby dostać pieniądze z podziału zysków musisz wyklikać 10 reklam innych użytkowników (jest to tzw tworzenie ruchu).  Jeżeli nie obejrzysz raz na 24h tych reklam to nie dostaniesz pieniędzy z podziału zysku. Taki podział zamyka się w 120 dni i daje nam zwrot włożonych pieniędzy + zarobek 20%.

 

Niektóre Revshary mają dodatkowe wymagania w postaci np. abonamentów, które trzeba wykupić aby dostać naliczenia. Jest to na pewno utrudnienie dla tych co zaczynają, ale też i pewne zabezpieczenie firmy w gotówkę, której RevShary porzebują do funkcjonowania.  Do takich programów zalicza się np. LikesXL.

 

Revenue Share Oferuje Też Inne Możliwości Zarobkowe

Duża część RevShare oferuje inne sposoby zarobku, nie trzeba wtedy wykupywać usług czy abonamentów.  Jednym ze sposobów jest klikanie tzw. „ Cash Links” ( jeżeli ktoś nie wie co to jest to zapraszam do tematu o Traffic Monsoon).

 

 

Na klikaniu fortuny nikt nRevenue Share - Szansa na wolnośćie zbije i jest to zajęcie raczej dla cierpliwych, ale coś tam zawsze kapnie.  Oczywiście nie wszystkie RevShare oferują takie „ rarytasy”. Zazwyczaj aby coś wyklikać musi upłynąć pare tygodni, a wypłata minimalna jest w granicach 2-10$. Mimo to jak ktoś nie ma, a chce mieć to może śmiało klikać takie reklamy. W programach, w których ja działam takie Cash linki oferuje Traffic Monsoon oraz MxRevshare ( o tym programie będzie pewnie następny wpis) .

 

 

Jest też inna opcja zarobienia pieniędzy w RevShare

Jest nią polecanie biznesu innym osobom. Działa to w ten sposób, że wprowadzając kogoś w jakiś program i ten ktoś będzie zarabiał tak jak Ty to dostaniesz prowizję od firmy. Np. w Traffic Monsoon od każdej usługi o wartości 50$, którą zakupi osoba wprowadzona przez nas do programu, firma daje 5$ czyli 10% wartości usługi ( warunkiem jest to, że taka osoba musi być zarejestrowana z naszego linku).

Fajną sprawą jest też 100% za klikanie takiej osoby, czyli jak ktoś kliknie Cash linka o wartości  1 centa to tyle samo ląduje u nas na koncie. Powalające kwoty to nie będą, ale przy rejestracji 100 czy 500 osób takich, które będą klikały te reklamy to da nam już przyzwoite kwoty. Łatwo to policzyć. Niech jedna osoba kliknie 10 reklam o wartości 1 centa, to 100 osób daje nam 10$ dziennie. Oczywiście nie jest tak kolorowo, bo ludzie są leniwi i nie patrzą na to,że są to zarobki w skali roku, czy miesiąca. Dla nich liczy się tu i teraz, co jest dużym błędem.

Dla odmiany, w FutureAdPro wynagrodzenie za polecanie biznesu wygląda trochę inaczej. W Traffic Monsoon jest wynagrodzenie tylko z jednej linii poleconych, a w Fap jest to aż pięć poziomów. Jednak tutaj należy wykupić abonament, aby otrzymać prowizję od 2 poziomu do 5 ( pierwszy poziom jest darmowy).

 

 

Bezpieczeństwo w Revenue Share

W takim sposobie zarobku, trzeba ostrożnie dobierać programy w których zarabiamy oraz sponsorów ( opiekunów, którzy pomogą nam i poprowadzą w biznesie). Dlatego w tym miejscu apeluję o to, żeby każdy kto się rejestruje w takich biznesach sprawdzał, czy osoba u której się rejestruje jest rzetelna. Są ludzie, którzy nie mają pojęcia o takich biznesach i liczą jedynie na prowizję i za wszelką cenę będą wmawiać Ci wszystko, abyś tylko dokonał depozytu.

Trzeba też wiedzieć o ryzyku jakie niesie Revshare sam w sobie, czyli sprawdzać adminów danego programu. Najlepiej jest nie pchać się w świeże startujące programy u jakiegoś admina o którym tak naprawdę nikt nic nie wie. Jednak z mojej strony mogę powiedzieć, że jak dobieram program to muszę znać też porażki biznesowe osoby, która tworzy taki Revenue Share. Jeżeli ktoś nie odniósł porażki w biznesie to jak będzie wiedział jak ich unikać? Nie może być ich też zbyt dużo, jednak za czysty admin też dla mnie nie jest dobrą opcją. Jednym słowem w RevShare nie ma gwarancji na to, że biznes nie upadnie. Tak samo jest z pracą w jakiejś firmie stacjonarnej – pracujesz 10 lat nagle boom – nie ma firmy. Patrząc z drugiej strony – kto nie ryzykuje ten nie zarabia. Wybór pozostawię Tobie.

 

Proste Zarabianie w Platformach Revenue Share

Przykładowo kiedy już zarejestrujesz się w platformie Revshare najprawdopodobniej będziesz musiał wpłacić jakieś pieniądze i wykupić paczki, aby Twoje pieniądze pracowały od pierwszego dnia. Oczywiście da się zarobić budując grupę i zarabiając z prowizji, które dostajesz za to, że zaprosisz innych ludzi do współpracy z firmą. Jest jeden haczyk bo kto na ładne oczy uwierzy w zarabianie przez Internet? Myślę, że mało osób z Twojego otoczenia będzie Cię wspierało, raczej będą wrogo nastawieni więc będziesz im musiał udowodnić, że faktycznie możesz coś wypłacić.

Zarabianie w revenue share jest banalnie proste jeżeli chodzi o prace Twoich pieniędzy. Wszystko co musisz zrobić to obejrzeć 10 reklam dziennie (zazwyczaj jest ich 10) i reinwestować środki jeżeli zależy Ci na powiększeniu kwoty, którą zainwestujesz. Możesz także wypłacać co miesiąc %, który zarobisz i tutaj zrobisz jak zechcesz. Podsumowując: Po rejestracji klikasz 10 reklam co zajmuje około 10 min max, reinwestujesz środki i zarabiasz. Nie ma tu żadnej filozofii i wszystko jest banalnie proste. Problemy mogą się pojawić dopiero przy budowaniu grupy, ale jeżeli będziesz miał osobę, na której możesz polegać to na pewno przyjdzie Ci to łatwiej.  

 

Admini Revsharów Mają Cykora?

Często też admini nie przyznają się do swoich dzieł. Przyczyny nie znam, ale może się boją, że biznes nie wypali?  Przykładem jest Traffic Monsoon, ale nie będę tu w ten temat się zagłębiał, bo miał być wpis krótki, a wyszło jak zawsze . Jednak program Charlesa wybił się i do dzisiaj cieszy się uznaniem oraz przyciąga miliony ludzi. To jest też dobre nawiązanie do tego co pisałem wyżej, czyli admin ma jakieś tam grzeszki i porażki biznesowe. Dlatego uznałem ten biznes za godny uwagi.  Pamiętaj jednak o fakcie reklamowania się biznesu w stylu „Stable system” , czyli najpierw sprawdź admina i pogadaj z ludźmi, którzy już są w systemie. Bądź ostrożny kiedy nie ma na stronie ani w Internecie informacji na temat kto jest założycielem takiego biznesu oraz jaką ma przeszłość biznesową.

 

Czy z Revenue Share Trzeba Się Rozliczyć?

Z dochodu RevShare również trzeba się rozliczać, tak jak z każdego innego dochodu, mamy taki obowiązek. W ten temat też się nie będę tu zagłębiał, być może zrobię do tego oddzielny wpis. Do rozliczania z takiego dochodu warto udać się do obeznanego doradcy podatkowego. Większość  księgowych czy doradców podatkowych nawet nie słyszała o takim czymś jak Revshare, więc można się spotkać z różnymi poradami.  Jedni będą mówić tak, inni inaczej. Każdy musi ten dochód rozliczyć żeby nie mieć potem problemów. Proponuję udać się w odpowiednie miejsce i spytać o sposób rozliczenia tego dochodu.

 

Miało być krótko, ale nie wyszło tak jak chciałem. Może to i lepiej, bo więcej przydatnych informacji się tu znajduje. Pamiętajcie  i uważajcie na to gdzie lokujecie swoje pieniądze i nie nadużywajcie swoich możliwości finansowych (piszę tu o kredytach ) . W razie pytań pisz śmiało przez chata na blogu lub na facebooku.