W ostatnim roku wiele się wydarzyło w moim życiu, a szczególnie w biznesie. To co się stało w 2016 roku nie miało miejsca wcześniej przez kilka lat, ale dopiero teraz dużo wniosków się pojawiło. Może przyszedł czas na to żeby usiąść i na spokojnie przemyśleć co poszło dobrze, a co można poprawić? Pamiętaj żeby uczyć się na błędach ludzi, którzy już je popełnili. Zaoszczędzisz tym sposobem dużo czasu. Jeżeli trzymasz kubek kawiury albo herbatki to zapraszam do czytania.

 

Zacznijmy od Początku

Zacznijmy od początku roku 2016. Wtedy można powiedzieć, że się trochę posypało w moim życiu „biznesowym”. Jak wiecie albo nie wiecie działałem w revshare o nazwie TrafficMonsoon. Tak wiem ” ciekawe kto w nim nie działał”. W lutym bodajże skończyłem swoją działalność w tym biznesie – nie będę wchodził w szczegóły żeby nie przynudzać. Byłem też jednym z wielu osób, które nie dywersyfikowało swoich środków. Wtedy jeszcze nie byłem na tyle rozwinięty w tej branży. Nie byłem też laikiem bo miałem już fajne efekty w tej branży, które pozwoliły mi na pracę w domu. 

Mimo wszystko z czasem kiedy skończyło się moje „źródełko” byłem w ciemnej dupie. Kasy co raz mniej, ale dobrze, że jeszcze miałem biznes typu MLM to coś wpadało zawsze na jakieś ruchy. MLM był biznesem, który robiłem dodatkowo nie skupiając się na tym bo jak wiadomo mniejsza kasa z tego była. Wcześniej też były wzloty i upadki, ale nie aż takie jak w 2016 roku. Grunt, że się nie poddałem i robiłem swoje.

 

Dlaczego Warto Robić To w Czym Widzisz Sens?

No właśnie może też o tym czasem myślisz? Czy to w ogóle ma sens i gdzie są moje efekty, o których każdy tak pisze chętnie na Social Mediach. W kwietniu 2016 roku zacząłem kolejny ciekawy biznes, który spadł mi z nieba i utrzymał mnie na dobrej fali. Był to FutureNet i FutureAdPro. Nie wiem dokładnie jak to było do końca, ale trafiłem na Irka Fudro i po rozmowie wszedłem pod niego do Fapa i zrobiłem kilka upgradów w FN. Jednocześnie dało mi to możliwość współpracy w ramach Akademii Milionerów.

Mając dom na utrzymaniu i dziecko wtedy myślałem tylko o tym żeby mieć płynność finansową. Po drodze przewinął się jeszcze MXRevshare, który dał również ładną gotówkę, a potem to już poszło z górki. Musiałem trochę przystopować z czasem poświęconym na biznesy pod koniec roku 2016 aż do teraz czyli do maja 2017. Miałem ku temu powody, ale wcześniej wystarczająco mocno cisnąłem żeby wyrobić sobie dochód na poziomie kilkudziesięciu tyś. Z samego TheAdsTeam w tej chwili jest to ponad 10 tys miesięcznie i ciągle rośnie. Maj może zamknę z wynikiem 15-20 tys – liczę na to. Teraz powiedz mi czy jakbym wtedy odpuścił to byłbym w tym miejscu co teraz? Myślę, że na 100% nie więc wniosek też jest prosty. Rób to w czym widzisz sens, ale nie czekaj aż wszystko spadnie Ci pod nogi.

 

Licz Tylko na Siebie

Rzadko zdarza się, że ktoś ma na tyle fajnych przyjaciół, że w ciężkich chwilach możesz na nich liczyć. Znasz pewnie powiedzenie „koledzy od kieliszka”? Oczywiście wiadomo, że nie wszędzie tak jest, ale są ludzie co właśnie też mają takie sytuacje, o których piszę. Jeżeli chcesz mieć efekty w czymkolwiek to ucz się i licz tylko na siebie. Jeżeli będziesz się zasłaniał innymi ludźmi to nigdy nie zbudujesz tego na czym Ci zależy. Bądź samodzielny, kreatywny i pełny energii. Widzę też jeden minus w tym wszystkim – za dużo czasu poświęcałem ludziom, którzy nie poświęcali go mi. Jak to rozumieć? Po prostu to mi bardziej zależało na ich sukcesie niż im.

Dlaczego? Tego nie wiem i się nie dowiem. Mogę się tylko domyślać w kilku kwestiach. Już nie mówiąc o osobach, od których słyszałem tylko: to trzeba klikać, to mało, ja nie mam czasu teraz itd. Przestań poświęcać czas ludziom, którzy tego czasu nie potrzebują. Skup się na kilku osobach, które na prawdę potrzebują Twojej pomocy i chcą efektów, chcą pracować ciężko. Rób selekcje na bieżąco, ale jednocześnie poświęcając czas też osobom, które są mniej zaangażowane bo w końcu jesteś im to winien. Fajnie będzie kiedyś przeczytać w komentarzu, że dałeś radę i po tym wpisie mimo ciężkiego życia jakie miałeś teraz jesteś mega szczęśliwą osobą. 

 

Zostaw komentarz, podziel się swoją opinią albo swoimi doświadczeniami w tym temacie.