Siemanko… Dzisiaj napiszę kilka zdań na temat tego kiedy i czy w ogóle rzucać pracę na etacie. Ponieważ widzę ogromny spam ludzi pracujących na etacie, ale gdzieś tam za uszami mają rzucanie etatu. Oczywiście piszę tu cały czas o branży network marketingu. Dużo obserwuję poczynania ludzi, a w szczególności tych, którzy robią wielki szum, a tak na prawdę moim zdaniem nigdy z takim podejściem nie wyjdą ze statusu pracownika etatowego. Dlatego zanim powiesz „rzucam etat” to proponuję się dobrze zastanowić, bo jak się mówi A trzeba powiedzieć B.

 

Rzucam Etat i Co Dalej?

Często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co chcą zrobić. Nawet jak rzucą ten etat i dobrze im się powodzi w marketingu to skąd mogą wiedzieć, że zawsze tak będzie? Przecież biznesy w internecie często się wysypują i trzeba mocno dywersyfikować portfel na różne branże. Trzeba pamiętać też o tym żeby nie skupiać się wyłącznie na network marketingu i internecie. Warto robić też biznesy stacjonarne czy inwestować bardziej offline, a to jest również dywersyfikacja. Sam wiem po własnym przykładzie, że kiedy rzuciłem wszystko i zająłem się tylko marketingiem to po jakimś czasie wiedziałem, że to był błąd.

Dlaczego? Ponieważ pracując na etacie i nie porywając się na głęboką wodę ( bo jest fajnie i kasa się zgadza) wyszedł bym na tym dużo lepiej. Pracując na etacie masz miesiąc w miesiąc kasę i nie musisz się martwić o poduszkę finansową. Przychodzi 1 dzień miesiąca czy tam 10 dzień i kasa jest na koncie.

Możesz oczywiście dołożyć sobie z marketingu bo każdy wie jak w dzisiejszym świecie jest ciężko wyżyć z etatu nawet jak pracuje dwie osoby w domostwie.  Błędem jest mimo wszystko szybkie rzucanie etatu, a uwierz, że wiele bym dał, aby cofnąć się kilka lat wstecz i rozegrać wszystko inaczej.

Osobiście znam ludzi co mają około 1 000 000 w samych kryptowalutach i nie rzucają etatu. Dalej pracują nawet i za granicą, a kasę pomnażają w różnych biznesach internetowych. Najgorszy błąd jaki możesz popełnić to powiedzieć „rzucam etat” bez dobrej analizy swojej decyzji. Nawet mając dochód 50 000 miesięcznie z internetu nie wiesz jak długo będziesz miał tak dobry dochód i nie wiesz czy się nic nie wysypie. Są lepsze miesiące jak i te gorsze i dopóki nie zbudujesz porządnych rezerw i dobrej dywersyfikacji to nie podejmuj pochopnych decyzji. Najgorzej będzie Ci wrócić po kilku latach na etat więc po co masz żałować w przyszłości swoich decyzji.

 

Kiedy Rzucić Etat

Tak na prawdę nie ma na to dobrego momentu. Szczególnie jak masz rodzinę albo kredyty czy jakieś problemy zdrowotne, które pochłaniają pieniądze to nie będzie łatwa decyzja. Mimo wszystko może skoro już mam tą decyzje dawno za sobą to napiszę Tobie jak sobie ułatwić tą decyzję. Na początku zbuduj sobie jakieś rezerwy finansowe na wypadek problemów zdrowotnych czy różnych niespodziewanych wydatków. Zbuduj również mocną dywersyfikacje portfela i zadaj sobie pytanie ” czy jak się wysypie większość internetowych biznesów to czy sobie poradzę”? Wiem co piszę ponieważ to przerabiałem z 15 platform, w których zarabiałem przyszedł czas, że zostało mi 3 w pewnym momencie. Siłą rzeczy portfel stopniowo się kurczył, a pytanie „co dalej?” zaczęło co raz częściej powracać.

Na pewno rzucając etat trzeba być wolnym od kredytów chyba, że na prawdę idzie Ci wyśmienicie, masz dobrą dywersyfikacje i nic Cię nie zatrzyma. Jednak taką decyzję pozostawiam już Tobie. Biznes offline też nie kuje i powinieneś/aś o tym pomyśleć zanim rzucisz etat. Warto mieć jakąś swoją działalność czy mieszkanie pod wynajem, które da Ci dodatkową gotówkę.

Podsumowanie:

Podsumowując ten krótki wpis pamiętaj o mocnej dywersyfikacji portfela na różne branże internetowe. Również skup się na jakimś biznesie offline czy to będzie własne mieszkanie na wynajem czy sklep stacjonarny albo jakaś inna działalność. Niech to będzie cokolwiek co daje dochód poza internetem. Na pewno tego nie będziesz żałował/a.  Pamiętaj o rezerwach finansowych na jakiś „czarny wrzesień”.

Zbuduj jakąś poduszkę finansową żebyś nie martwił/a się potem o to czy wystarczy Ci na to albo na to jak się noga podwinie. Różne scenariusze pisze życie i nie zawsze może być tak kolorowo. Natomiast jeżeli myślisz, że zawsze będzie wspaniale nawet jak masz odłożone kupę kasy to od razu Ci mówię – mylisz się.  Dlatego”rzucam etat” wypowiedz świadomie po przeanalizowaniu swoich poczynań, dochodu. Wolność finansowa to bardzo długi i przemyślany proces, na który ma wpływ bardzo dużo czynników. Zatem udanych i przemyślanych decyzji Ci życzę.

 

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy to zostaw komentarz lub udostępnij go w mediach społecznościowych. Będzie to dla mnie znak, że idę w dobrym kierunku oraz motywacja do dalszej pracy