Postanowiłem napisać coś od siebie na temat zbliżającego się SegWit Bitcoin. Rozmawiałem w tym miesiącu z kilkoma osobami na ten temat i widzę różne opinie. Jedni sprzedają wszystkie BTC inni wymieniają na Alt coiny, a jeszcze inni nic z tym nie robią i trzymają bitcoiny na giełdach. Ostatnie rozwiązanie wdł. mnie to już totalne nieporozumienie trzymać dużo kasy na giełdzie (człowieku kup sobie trezora, zapłacisz kilka stówek i masz spokój). Wracając do tematu ja osobiście trochę BTC zamieniłem na alty, część wymieniłem na plny bo miałem potrzebę, a z resztą BTC nic nie robię.

Segwit Bitcoin – Wracając Do Początku

Bitcoin od jakiegoś czasu jest już popularny – to wiemy, ale ostatnio jego popularność wzrosła kilkakrotnie.  W sieci przebiega dosłownie miliony transakcji bitcoinowych i w ostatnim czasie w rezultacie transakcje zaczęły się przytykać (powstawały korki). Dlatego żeby Bitcoin dalej się mógł rozwijać, a raczej jego popularność to trzeba zainterweniować. W końcu powstało oprogramowanie, które może to zmienić, a jak będzie to się okaże 1 sierpnia bo właśnie wtedy ma być wprowadzany SegWit. Na chłopski rozum ma to polegać na tym, że nowe oprogramowanie ma na celu przetworzenie transakcji, ale część węzłów obsługujących bitcoina może nie „skorzystać” z nowego oprogramowania i wtedy po prostu dana transakcja nie zostanie przetworzona. Takie działania mogą obniżyć także bezpieczeństwo bitcoina na czas SegWitu, ale o tym później.

Co Będzie Po SegWit?

Tutaj krążą różne historie na ten temat, ale jak wszystko pójdzie dobrze to po prostu dalej będziemy się cieszyć z możliwości jakie niesie za sobą Bitcoin. Prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z dwoma wersjami zakończenia SegWitu. Pierwsza to taka, o której wspomniałem już wyżej czyli nic się nie będzie działo i transakcje będą śmigać bez problemu. Drugą prawdopodobną wersją jest to, że może pojawić się tak jakby „nowa wersja BTC” czyli może dojść do rozłamu. Ja osobiście zalecam się wstrzymać z transakcjami aż do momentu kiedy wszystkie problemy będą zażegnane. W pierwszym przypadku kiedy wszystko pójdzie ok będzie można robić transakcje praktycznie od razu. W drugim natomiast będzie potrzebne trochę więcej czasu żeby rozwiązać problematyczne sytuacje. Chodzi tutaj tylko o bezpieczeństwo Twoich bitcoinów dlatego jak wszędzie zalecana jest cierpliwość, ale to pewnie już wiesz.

 

Pamiętaj!! Przede wszystkim Tobie ma zależeć na bezpieczeństwie i zabezpieczeniu BTC. Dlatego rób tak żebyś nie stracił (zabezpiecz swoje bitcoiny). Kolejną rzeczą jest nie trzymanie bitcoinów na giełdzie ponieważ nie wiadomo co SegWit bitcoin nam przyniesie.

 

Ważne!! Osobiście nie robię transakcji już kilka dni wcześniej czyli przed 1 sierpnia ze względu na bezpieczeństwo. Segwit Bitcoin może także obniżyć znacznie kurs bitcoina także o wszystkim decyduj sam i pomyśl co zrobić w tej sytuacji.

Segwit Bitcoin – Moja Opinia i Dalsze Kroki

Osobiście podchodzę do tego z dystansem nie podniecam się za bardzo i co ma być to będzie. Może dojść do różnych sytuacji dlatego ja nie robię transakcji w Bitcoinie już od 29 lipca. Myślę natomiast, że osoby, które za tym stoją dobrze przemyślały wszystko i szybko transakcje wrócą do normy. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że jest to tylko oprogramowanie i mogą wystąpić różne problemy z tym związane. Pamiętaj, żeby przetrzymywać BTC w bezpiecznym miejscu. Nawet jak masz 2 sztuki to warto w takiej sytuacji przechowywać je np. na trezorze ( opis tego urządzenia znajdziesz u mnie na blogu). W środę 2.08.2017 postaram się dodać informację, że wszystko jest ok i można robić transakcje. Gdybym zapomniał poszukaj informacji w internecie bo myślę, że wszystko będzie aż huczeć na ten temat.