Na pewno każdy z was jeżeli już działa jakiś czas w biznesach online to codziennie spotyka się ze spamem. Często są to oferty w wiadomościach prywatnych o cudownych biznesach, które wychodzą lada dzień. Nie ma znaczenia czy jest to HYIP, Revshare czy MLM bo wszędzie w każdej społeczności znajdzie się jakiś „giguś”. Spam jako oferta współpracy często jest mylnie odbierany u ludzi, którzy starają się pozyskać osoby do wpółpracy. Myślę, że to też zależy od błędnego myślenia i od liderów, którzy do tego namawiają lub przekazują to co im przekazano.

 

Spam jako oferta współpracy – Brak Ryzyka

Najważniejsze jest ryzyko bo bez tego nie ma zabawy. Nie wiem dlaczego spamerzy najczęściej piszą, że tego ryzyka nie ma. Powtarzanie w kółko, że to pewny projekt bez ryzyka może się znudzić i moim zdaniem powinni wymyślić coś nowego. Oferty, które często mnie zadziwiają to brak zdjęcia profilowego na facebooku i od razu z grubej rury spam z ref linkiem. Gotowa formuła tekstowa wysyłana jak leci do ludzi, których wcześniej zapraszają do znajomych lub nawet tego nie robią. Musisz jednak wiedzieć, że ja osobiście nie wchodzę w platformy, w których nie ma ryzyka. Dlaczego? Ponieważ takich platform do zarabiania pieniędzy jeszcze nie wymyślili. Jak argumentują spamerzy brak ryzyka? Często nie wiedzą nawet co mają napisać, ale jak już coś wydukają to najczęściej:

 

– nie musisz nic wpłacać

– dostajesz na start 20$

– dostaniesz ode mnie landing page, wrzucić do revshare i już będą Ci się same osoby zapisywać

– nic nie musisz robić tylko się zapisz i wpłać 1000 zł

 

Nie Zarobisz bez Wkładu Własnego

Dlaczego tak twierdzę? Zaraz się o tym przekonasz. Weźmy pod uwagę brak wkładu własnego. Owszem da się tak zarobić, ale nie do końca ponieważ jeżeli nie dokonasz depozytu to muszą to zrobić osoby, którym polecisz biznes. Oczywiście taki „Janek” nic nie ryzykuje, ale w przypadku osoby, która już działa kilka lat w branży to już nie jest takie oczywiste. Osoba, która jest rozpoznawalna ma na barkach więcej niż tylko biznes bo świadczy za to co robi swoim nazwiskiem. Często też w przypadku np. takich osób jak ja „mają sumienie”. Można to też nazwać brakiem naciągania niewinnych osób.

 

Kolejną sprawą jest „nic nie musisz robić”. Jasne, a klikanie reklam? Przecież samo się to nie zrobi, a pisząc szczerze to chyba z 1000 zł nie zarobisz bez budowania grupy. Dlatego takie gadanie też ma mały sens i od razu warto blokować albo uświadamiać takie osoby. Ja często uświadamiam takie osoby i poświęcam im czas ponieważ wiem, że mogą być one źle poinformowane.

 

Weźmy też pod uwagę teksty typu dostaniesz 10$ od firmy i już masz jakiś depozyt, który będzie zarabiał dla Ciebie. Oczywiście dostaniesz i to kłamstwem nie jest, ale daj spokój… Zarobić z 10$ to trzeba umieć i już mieć jakąś swoją markę albo przynajmniej być rozpoznawalną osobą w świecie E-biznesu. Tutaj musisz albo poświęcić masę czasu na naukę i działanie, które z czasem może przyczynić się do wzrostu zarobków albo zwyczajnie wpłacić kilka tyś $ żeby sensownie zarobić. Opcje są dwie albo polecasz, rekomendujesz albo wpłacasz pieniądze i % składany robi robotę. Innej drogi nie ma !

 

Gdzie w Tym Wszystkim Twój Czas?

No właśnie czy myślałeś o tym? Przecież czas to tak na prawdę najważniejsza rzecz jaką masz w życiu. Chciałbyś pracować za 0 zł na godzinę? Ja pracowałem na początku długi czas za tyle. Dlatego może teraz po przebytej drodze w biznesach online wiem, że czegoś takiego jak brak pracy w online marketingu nie istnieje. Chcesz mieć więcej to rób więcej, a jeżeli odpuścisz z czasem to zwyczajnie staniesz w miejscu. Ok można zluzować trochę w pewnym  momencie i poświęcić więcej czasu na pasję, podróże czy rodzinę, ale nie w pierwszym roku i nie w drugim roku. Pamiętaj o tym, że najważniejsze co masz w życiu to czas i szanuj zarówno swój czas jak i ludzi, którzy Ci go poświęcają.

 

Nie Ma Nic Za Darmo

Za darmo umarło… Również propozycje typu, że dostaniesz coś za darmo są podejrzane. Firmy stosują takie manewry aby ściągnąć do siebie nowych użytkowników, ale często jest to związane z jakimś ograniczeniem lub warunkiem. Weźmy pod uwagę taką firmę jak Recyclix, która ściągała użytkowników na darmowe 20E, które dawała w ramach członkostwa. Wszystko fajnie dostawałeś te 20E na start, ale co z tego jak żeby wypłacić musiałem dorzucić drugie 20E od siebie. Kolejnym przykładem jest FutureNet bo tutaj też był prezent na start, ale o wartości 10$, a nie 10$ co było błędnie odbierane przez ludzi.  Dlatego jeżeli już coś dostajesz za darmo to poszukaj jakiegoś haczyka żeby potem nie było „ja nie wiedziałem”.

 

Nie Daj Się Nabrać

Podsumowując to co napisałem wyżej. Nie daj się robić w konia… Nawet jak dopiero zaczynasz to rusz głową bo w dzisiejszym świecie nie ma nic za darmo, a oferty ze spamem powinieneś/powinnaś omijać z daleka. Ludzie, którzy działają w ten sposób zwyczajnie nie wiedzą jak robić biznes w internecie. Wszystkie spamy po grupach lub co gorsze w wiadomościach prywatnych są bez sensu. Daruj sobie takie manewry i lepiej poszukaj osoby, która Ci pokaże inne metody na pozyskiwanie osób do biznesu. Nawet sam na własną rękę poszukaj metod w internecie. Ja dla przykładu uczyłem się sam bo kilka lat temu nie było „mentoringu”, a  już na pewno nie w branży Revshare. Branża MLM to co innego bo nawet kilka lat temu już można było obserwować osoby, które dobrą robotę robiły w internecie, a teraz zarabiają piękne sumy w internecie. Spam jako oferta współpracy nigdy nie działa więc jestem przekonany, że tym sposobem więcej stracisz niż zyskasz bo Twój czas jest najcenniejszy.

Zawsze znajdą się osoby, które będą chciały wydoić z pieniędzy innych ludzi, ale trzeba z tym walczyć. Ludzie idą za ludźmi, a biznes robi się z ludźmi więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Rób swoje i przede wszystkim myśl!

 

Dzięki za dotrwanie do końca ! Jeżeli podobał Ci się ten wpis to wiesz co z nim zrobić.